Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

IMGW: Święta Bożego Narodzenia ze zmienną pogodą

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Pogoda w święta Bożego Narodzenia będzie zmienna. Można spodziewać się opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, porywistego wiatru i ochłodzenia.

Jak powiedziała Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś w całym kraju będzie pochmurno, słabe opady śniegu prognozowane są w Polsce północno-zachodniej i zachodniej, natomiast mocniej poprószy w nocy.

– W pasie od Gorzowa Wielkopolskiego przez Płock, Warszawę, po Lublin może spaść od 5 do 10 centymetrów śniegu, natomiast od zachodu będzie napływało cieplejsze powietrze i tam spodziewane są opady deszczu ze śniegiem, a na południowym zachodzie – opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź – mówiła Grażyna Dąbrowska.

Jak poinformowała, pochmurno ma być także w Wigilię.

– Opady śniegu będą występowały na północnym wschodzie, zaś im bardziej będziemy przesuwać się na zachód i południe, tym większe opady deszczu ze śniegiem, a na samym południu marznącego deszczu – powiedziała synoptyk IMGW.

W Wigilię temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 do minus 3 stopni na północnym wschodzie, do 9 stopni na Dolnym Śląsku, natomiast na południowym zachodzie i południu silniej zawieje.

– W rejonach podgórskich Sudetów i Karpat porywy wiatru będą sięgać do 80 kilometrów na godzinę, natomiast wysoko w Sudetach do 130 kilometrów na godzinę i w Karatach do 115 kilometrów na godzinę – dodała Dąbrowska.

Pierwszego dnia świąt w całym kraju ma się ochłodzić.

– Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 5 stopni na Suwalszczyźnie i Mazurach, do 2 stopni na południowym wschodzie. Na północy i w centrum słonecznie, opady śniegu i deszczu ze śniegiem prognozowane są na południu kraju a wiatr zacznie słabnąć – powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Zapowiedziała, że noc z 25 na 26 grudnia będzie mroźna.

– Temperatura spadnie do minus 11 stopni na północnym wschodzie i Pomorzu, minus 10 w obszarach podgórskich Karpat i od minus 4 do minus 5 stopni na pozostałych regionach południowej Polski – dodała.

Zgodnie z prognozami synoptyków, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będzie pogodny, słabe opady śniegu wystąpią tylko na południu. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od minus 5 do 0 stopni.

IAR

Hits: 13

Autor P. G.

2021-12-23

Więcej informacji z tej kategorii