Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Jak zostać dżentelmenem w 30 dni

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Kim jest dżentelmen? To człowiek, którego wszyscy chętnie witają i którego widokiem się cieszą. To człowiek, który umie się odnaleźć w każdym towarzystwie i pomóc różnym osobom stosownie do okoliczności. Tej sztuki można, a nawet trzeba, wytrwale się uczyć.

Nikt nie może zostać dżentelmenem raz na zawsze. Trzeba stawać się nim codziennie. Każdy spotkany człowiek, każde wydarzenie wymagają uwagi i mądrego postępowania.

Kogo można nazwać dżentelmenem lub damą? W wydanej kilka lat temu książce „Savoir-vivre dla dzieci. Poradnik o dobrym wychowaniu” zostały opisane podstawowe zasady zachowania w domu i w podróży, w szkole i na przyjęciu. Ta książka pragnie sięgnąć głębiej: do naszego serca. Chcemy spojrzeć na świat oczyma człowieka życzliwego, kulturalnego i chętnego do pomocy. Angielskie słowo „gentleman” pochodzi z łaciny i oznacza człowieka szlachetnego, łagodnego, pochodzącego z dobrej rodziny, a więc z takiej rodziny, która nauczyła go pięknego zachowania.

Zapraszamy do naszej książki. Przypomina o trzydziestu cechach i postawach, które warto opanować na początku. Niech lektura będzie podróżą w stronę szlachetnego życia, na które każdy człowiek zasługuje. – Pisze ks. Janusz Stańczuk – autor książki “Jak zostać dżentelmenem w 30 dni” (Wydawnictwo Sióstr Loretanek), redaktor naczelny miesięcznika „Tak Rodzinie”, wykładowca Collegium Joanneum PWT w Warszawie, rekolekcjonista, autor homilii i książek dla dzieci.

Autor adam

2020-03-12

Więcej informacji z tej kategorii

Książka: Objawienia prywatne

Książka: Objawienia prywatne

Objawienia prywatne – nawet te uznane oficjalnie przez Kościół – budzą skrajne emocje. Często przyciągają tylu samo...

Wiara: Katolicki dżentelmen

Wiara: Katolicki dżentelmen

Zapraszam cię w podróż po świecie katolickiej męskości. To ścieżka pełna przygód i zmagań, porażek i zwycięstw, walki...

Wiara: „Złodziejka z Koryntu”

Wiara: „Złodziejka z Koryntu”

„Złodziejka z Koryntu” to powieść z gatunku tzw. biblical fiction. Akcja książki osadzona jest w czasach biblijnych....

Wiara: “Rut i Noemi”

Wiara: “Rut i Noemi”

Najnowsza publikacja Edycji św. Pawła "Rut i Noemi" jest kolejną książką autorstwa ks. Arkadiusza Paśnika. Proboszcz...