Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Jedwabne: Samorządowe Przygody z nauką dla każdego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wspaniała pogoda, wiele atrakcji i tłum mieszkańców – tak prezentowały się “Samorządowe Przygody z Nauką”, czyli piknik, który tym razem zorganizowany został w Jedwabnem. To kolejny piknik, który został zorganizowany przez Łomżyńskie Forum Samorządowe na terenie subregionu łomżyńskiego.

Przez cały dzień mieszkańcy mogli skosztować przysmaków, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich; obejrzeć eksperymenty przeprowadzane przez wysłanników z Wyższej Szkoły Agrobiznesu, czy też obejrzeć sprzęt wojskowy. Dodatkowo nie brakowało waty cukrowej, czy zjeżdżalni dla najmłodszych uczestników. Burmistrz Jedwabnego, Adam Niebrzydowski podkreśla, że tego typu inicjatywy pokazują, że normalność powoli wraca do naszego życia społecznego:

Miejmy nadzieję, że ta normalność wraca już na stałe. Bardzo tego chcieliśmy. Bardzo oczekiwaliśmy tego, że będziemy wspólnie uczestniczyć w tego typu imprezach plenerowych. Będziemy mogli się bawić, cieszyć, integrować się. Pogoda dopisuje, także tylko cieszyć się z tego. Jest tu miejsce dla każdego. Można się pobawić, ale też coś zjeść i też skosztować nauki. Ten piknik to popularyzacja polskiej myśli naukowej, połączona z promocją nauki, szkolnictwa wyższego naszego województwa.

Na pikniku w Jedwabnem pojawiło się także stanowisko Centrum Integracji Społecznej powiatu łomżyńskiego:

Uczestniczymy w tym festynie i zapewniamy naukę, wiedzę, eksperymenty, zabawę dla najmłodszych. Zapewniamy także mnóstwo smakołyków dla osób starszych, które zostały przygotowane przez naszych podopiecznych. Cieszymy się, że nauką możemy zarazić naszych podopiecznych – mówi Bogusława Domian-Kruszewska, kierownik CIS powiatu łomżyńskiego.

Piknik w Jedwabnem, był jednym z 24 festynów naukowych odbywających się na terenie subregionu łomżyńskiego. Wszystkie spotkanie łączy nazwa” SamoRządowe Przygody z Nauką” Spotkania organizowane są przez Łomżyńskie Forum Samorządowe oraz Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży.

jt

Hits: 90

Autor J. T.

2021-07-25

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...