Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kiedy najważniejszy jest czas…

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Cały czas można wspierać zbiórkę na Koncentratory tlenu – Oddychaj! Koncentratory Tlenu to urządzenia, które ratują zdrowie i życie pacjentom, którzy przebywają w hospicjach domowych, są po hospitalizacji w domach, mają przewlekłe choroby układu oddechowego.

„Dar Serca” jakim byłby zakup urządzeń pozwoliłby chorym pacjentom z terenu województwa podlaskiego i mazowieckiego dochodzić do zdrowia w zapleczu domowym stosując profesjonalną tlenoterapię domową. Udało nam się zakupić już 12 takich urządzeń, to już bardzo dużo jednakże oczekująca kolejka chorych sprawia, że zbieramy nadal fundusze.

Prośby o udostępnienie tego urządzenia pacjentom, są także w różnych porach dnia (nawet późno w nocy) i nie sposób odmówić takiej osobie rozmowy, a z drugiej strony jest to bardzo bolesne kiedy musimy powiedzieć, że takiego urządzenia nie mamy na stanie i musi się ta osoba wpisać w obowiązującą kolejkę. Była sytuacja, że ta sama osoba już nie zadzwoniła kolejny raz, ponieważ odeszła…..ta świadomość rozrywa serce, bo zbiórka nadal trwa a mimo tego, tych urządzeń jest nadal za mało. Zwracamy się w sposób szczególny do zakładów pracy, osób indywidualnych aby wsparły zakup koncentratora tlenu na miarę swoich możliwości. Nie myślimy o potrzebie i sensie wsparcia zakupu tego urządzenia, kiedy w rodzinie są wszyscy zdrowi a w otoczeniu nikt go nie potrzebuję. Kiedy choroba dotyka nas, czy naszych najbliższych to niestety zaczyna się wyścig z czasem! Każda minuta oddechu jest cenna! Dlatego z tej akcji nie możemy rezygnować i przekładać na później…

Dar serca można wpłacać na rachunek Caritas Diecezji Łomżyńskiej, z dopiskiem: „Na koncentrator Tlenu ”. Nr Konta: 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010.

Caritas Diecezji Łomżyńskiej

Autor J. E.

2021-03-31

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 kwietnia

Słowo Życia: 1 kwietnia

SOBOTA PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 11, 45-57 Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to,...