Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kiermusy: Spłonął drewniany dom. Trwa zbiórka na odbudowę

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dziesięć jednostek straży pożarnej walczyło z pożarem domu, do którego doszło w poniedziałek (10.05.) w Kiermusach (gm. Tykocin). Dom spłonął doszczętnie. w internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę i pomoc poszkodowanej rodzinie. 

“W jednej chwili straciliśmy wszystko. Potrzebna pomoc w odbudowaniu dachu nad głową naszej 6-osobowej rodzinie. Zarzewiem było zwarcie na poddaszu, które błyskawicznie rozprzestrzeniło się na cały nasz dom. Spłonęła konstrukcja dachu i stropu, uszkodzenia są na tyle poważne, że nie można wyremontować budynku – trzeba odbudować go na nowo. Stary, drewniany dom był bezpiecznym azylem naszej rodziny, w tym dzieci wkraczającym z edukację. Cieszymy się, że ostał się najcenniejszy dar, czyli życie. Jednak, aby zacząć wszystko na nowo, potrzebna jest pomoc” – pisze rodzina w swoim komunikacie.

Cel zbiórki do 300 tysięcy złotych. Pieniądze można wpłacać poprzez internetową zbiórkę. 

Równocześnie gromadzone są rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania: ubrania, środki czystości, datki na funkcjonowanie w czasie do odbudowy domu. Wszystkie te rzeczy zbiera szkolne Koło Caritas w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tykocinie przy ul. Kochanowskiego 1.

Informacji o potrzebnych produktach pierwszej potrzeby udziela M-GOPS w Tykocinie – tel. 857187508.

      2021-05-12 Wojciech Cymbalisty o pomocy dla pogorzelców

red. pg

Hits: 110

Autor P. G.

2021-05-12

Więcej informacji z tej kategorii