Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Klub Prefbet-Sonarol z kolejnym medalem mistrzostw Polski

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali lekkoatleci Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. Tym razem nasi lekkoatleci startowali w pobliskich Suwałkach w Mistrzostwach Polski U23 (tj. młodzieżowiec).

Start wypadł bardzo dobrze, obaj nasi zawodnicy zameldowali się w czołówce ustanawiając jednocześnie rekordy życiowe. Najpierw z bardzo dobrej strony pokazał się podopieczny trenera Marka Mierzejewskiego, trójskoczek Przemysław Łyskawy, który dwukrotnie poprawiał rekord życiowy a jego końcowy wynik to 14,63m(poprzedni rek. żyć.- 14,41m). Ten wynik starczył do 4-tej lokaty a do medalu zabrakło 25 centymetrów. Następnie do rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami przystąpił Rafał Pogorzelski, który od początku rywalizacji biegł w czołówce biegu. Bieg był prowadzony w szybkim tempie a po przebiegnięciu 2200 metrów faworyt Mikołaj Czeronek jeszcze „podkręcił” tempo biegu co spowodowało niewielką stratę Rafała do prowadzącej dwójki zawodników. Na okrążenie do mety stało się jasne, że nasz zawodnik nie poprawi 3go miejsca a biegnący z tyłu rywale raczej nie będą w stanie mu odebrać brązowego medalu. Tak też się stało i ostatnie 200 metrów to już było tylko pilnowanie miejsca na podium co się udało. Na mecie zegar pokazał czas 9:05,27 co jest nowym rekordem życiowym Rafała Pogorzelskiego poprawionym o 7 sekund.

Zarówno Przemysław Łyskawy jak i Rafał Pogorzelski to absolwenci łomżyńskiego Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz obecnie studenci PWSIiP Łomża.

Nasi zawodnicy dzięki wysokim miejscom uzyskali 34 punkty do współzawodnictwa Sport dzieci i młodzieży.

Poza Mistrzostwami Polski Młodzieżowców kilkoro naszych zawodników startowało też w innych imprezach. Piotr Łobodziński zwyciężył w Tatra Trail Zakopane a trasa liczyła 20km, 600 metrów przewyższeń i prowadziła w okolicach Gubałówki i Butorowego Wierchu. W tych samych zawodach drugą lokatę wywalczyła Iwona Wicha(prywatnie żona Piotra).

Mateusz Niemczyk zajął drugą lokatę na dystansie 10km(czas 32.16 min.) w zawodach o nazwie Borowiacka Dycha rozegranej w miejscowości Ostrowite na Kociewiu.

Natomiast Sandra Michalak zwyciężyła w nocnym biegu w Piekarach Śląskich- Nocna ZaDyszka 10km- 37,33min. Start do tych zawodów był o godzinie 22.00.

Już w najbliższym tygodniu młodzi zawodnicy klubu wezmą udział w Mistrzostwach Polski U 18 we Włocławku. Oby z podobnym skutkiem.

mat. nadesłany

Hits: 11

Autor J. T.

2021-07-26

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...