Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Dobra zabawa na festiwalu “Kulturalne Barwy Podlasia”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Mimo deszczowej aury humor i dobra zabawa nie opuszczały uczestników oraz gości Festiwalu “Kulturalne Barwy Podlasia” Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15 na placu parafialnym przy Kościele pw. św. Anny w Kolnie. Na scenie zobaczyć można było występy regionalnych zespół takich jak: “Borkowiacy”, “Czerwieniacy”, “Laskowiacy” czy zespół “Tęcza” oraz “Wodniczka” w powiatu monieckiego. Zaprezentowały się także “Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Ponadto czas umilił uczestnikom festiwalu występ Eweliny Targońskiej, która swoim kojącym głosem oczarowała publiczność. Warto dodać, program artystyczny poświęcony był m.in. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, dlatego też uczestnicy Hufca Pracy z Kolna wraz z wychowawcą Agnieszką Dudą zaprezentowali utwory patriotyczne. Podczas ich występu zauważyć można było zachwyt i wzruszenie publiczności. Punktualnie o godzinie “W” wybiły syreny i wybrzmiał Hymn Polski, by oddać hołd poległym w Powstaniu Warszawskim. Podczas wydarzenia zbierane były pieniądze na leczenie Oli Chylińskiej z Rakowa Starego. Atrakcje zapewnili także morsy z Łomży, Jedwabnego i Małego Płocka. Organizatorami Festiwalu “Kulturalne Barwy Podlasia” byli: Dziekan kolneński ks. kanonik Stanisław Uradziński, Andrzej Szymański- prezes Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie oraz wicewojewoda podlaski – Marcin Sekściński.

To ważne, żebyśmy teraz mogli się spotkać, mogli posłuchać tych zespołów z różnych części województwa podlaskiego, bo też warto mówić o tym, że województwo podlaskiego jest województwem wielokulturowym i ta nasza kultura jest zauważalna w całym kraju, a niekoniecznie wewnątrz naszego województwa, więc postanowiliśmy zrobić takie właśnie wydarzenie. – mówi wicewojewoda podlaski, Marcin Sekściński.

      2021-08-02 Marcin Sekściński

Zespoły regionalne zawsze bardzo chętnie występują na takich imprezach – dodaje Andrzej Szymański-prezes Stowarzyszenia Kawaleryjskiego w Kolnie:

Tutaj nie było żadnego problemu. Mieliśmy listę zespołów, które kultywują, krzewią kulturę regionalną, dlatego wyszliśmy z takiego założenia, że to trzeba zrobić również w Kolnie. Żaden zespół nam nie odmówił, także tutaj nie mamy problemu, żeby zespoły po tej pandemii, każdy chce wyjść do ludzi.

      2021-08-02 Andrzej Szymański

Podczas wydarzenia nie brakowało także atrakcji dla najmłodszych. Gwiazdą wieczoru był lider zespołu Universe-Henryk Czich. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “ETNO POLSKA 2021”. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

      2021-08-02 Kulturalne Barwy Podlasia - relacja

 

kp

Hits: 274

Autor J. T.

2021-08-02

Więcej informacji z tej kategorii