Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Pierwszy festyn naukowy za nami

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Pokazy lokalnych zespołów, warsztaty edukacyjne, kiełbaska z grilla i kurtyna wodna – przy Zespole Szkół Technicznych w Kolnie odbył się pierwszy Festyn pod nazwą “Samorządowe Przygody z Nauką”. O tym, co jeszcze czekało na uczestników mówi wicestarosta kolneński, Karol Pieloszczyk:

– Stoiska tematyczne przygotowane przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży. Dzięki temu mam nadzieję, że młodzież zainteresuje się uczelniami wyższymi w naszym regionie i nie tylko. I posiądzie jakąś wiedzę przy okazji. 

      2021-06-18 Karol Pieloszczyk o festynie naukowym w Kolnie

Poprzez te festyny chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym – wyjaśnia prezes Łomżyńskiego Forum Samorządowego, Lech Szabłowski:

– Przyjemnie spędzają czas w otoczeniu miejsc, gdzie dzieci mogą znaleźć swoje zainteresowania do zabawy. Gdzie dorośli mogą posłuchać ciekawych prelekcji, wykładów a wszystko to ma na celu promocję nauki, rozwoju, techniki. Chcemy przekonywać tych, którzy przyjdą na te festyny do tego, że inwestowanie w człowieka poprzez podniesienie jego kwalifikacji, zdobywanie kolejnych etapów nauki jest naprawdę rzeczą podstawową.

      2021-06-18 Lech Szabłowski o festynie naukowym w Kolnie

Festyny organizowane są przez Łomżyńskie Forum Samorządowe oraz Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży. Kolejne pikniki już w niedzielę (20.06) – w Wiźnie i miejscowości Kozioł w gminie Kolno.

jt

Hits: 85

Autor P. G.

2021-06-18

Więcej informacji z tej kategorii