Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Radni znowu będą decydować o podwyżce cen za śmieci

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Nie widać końca wzrostu cen za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Tym razem podwyżka opłaty za śmieci zapowiada się Kolnie. Tam od roku praktykowana jest metoda naliczania opłat od zużytej wody z danej nieruchomości.

Do tej pory stawka wynosiła 9 złotych za metr sześcienny, a od lipca miałaby wynieść 11 złotych. Wprowadzając w zeszłym roku ten system, to myślałem, że uda nam się uniknąć podnoszenia tych opłat – mówi burmistrz Kolna, Andrzej Duda:

– No niestety, wzrost opłat na RIPOKu kilkaset procent niektóre wzrosły. Pięć, dziesięć razy w niektórych przypadkach, więc nie da się nie podnieść tych cen przy takich cenach, bo będzie ogromny deficyt. A ten deficyt będziemy musieli pokryć w latach następnych i to też podnosząc opłaty, bo nie możemy dopłacać do tego systemu. Jeżeli nam zostaje w tym systemie pieniędzy musimy go rozliczyć w następnym roku. Jeśli brakuje, musimy doliczyć do cen w następnym roku. Lepiej podnosić te ceny na bieżąco niż później mieć dylemat tego rodzaju. 

      2021-06-08 Andrzej Duda o podwyżce cen za śmieci 1

Włodarz miasta podkreśla, że nie pomaga także rosnąca inflacja:

– Najniższa krajowa nam ciągle rośnie, co generuje dosyć spore koszty. To też ma ogromny wpływ na ceny i niestety no, te ceny będą rosły jeżeli będzie taka tendencja dalej. Będą rosły pewnie nie tylko ceny śmieci, ale również ceny wody, ceny ścieków, no bo trzeba ludziom płacić. Trzeba dostosować te płace do płac minimalnych, no i tak to się dzieje. Jest to na pewno dla nas taki sygnał niepokojący, ale nie mamy innego wyjścia, systemy muszą się finansować. 

      2021-06-08 Andrzej Duda o podwyżce cen za śmieci 2

Andrzej Duda kolejny raz podniósł temat powstania spalarni, w której mogłoby być spalane paliwo alternatywne. Samo głosowanie w sprawie podniesienia opłat za śmieci zaplanowane jest na najbliższy piątek (11.06). O wynikach poinformujemy państwa, jak tylko uchwała zostanie poddana głosowaniu.

jt

Hits: 9

Autor P. G.

2021-06-08

Więcej informacji z tej kategorii