Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Widowisko historyczne – ,,Powstanie Styczniowe na ziemi kolneńskiej”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

To będzie żywa lekcja historii dla mieszkańców ziemi kolneńskiej. W najbliższą niedzielę (30.06) Grupa Rekonstruktorów konnych ,,Zagończycy” zaprasza na widowisko historyczne ,,Powstanie Styczniowe na ziemi kolneńskiej”.

Takie spotkania są niezwykle potrzebne, ponieważ edukują społeczeństwo i uświadamiają jaką jaką rolę odgrywają dzisiaj wydarzenia z przeszłości -mówi Ewa Grala z grupy rekonstruktorów.

-Musimy pamiętać, że czasy, które są dla nas historią dla tamtych ludzi było współczesnością. Nasze czasy również kiedyś będą historią, powinniśmy podchodzić do historii jak do czasów współczesnych.

      2024-06-24 Ewa Grala

Powstanie styczniowe we współczesnym świecie może nauczyć nas ważnych wartości takich jak miłość do Ojczyzny – podkreśla Ewa Grala.

-Powstanie Styczniowe było jednym z tych elementów, które bardzo mocno przyczynił się do odzyskania Niepodległości oraz tego, że w 1918 roku ponownie Polska wróciła na mapy Europy. Tak jak wszystkie inne zrywy narodowe pokazują, że są wartości cenniejsze niż wszystko inne jak np. miłość do Ojczyzny. 

      2024-06-24 Ewa Grala o Powstaniu Styczniowym

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.30 od Mszy Świętej w kościele pw. św. Anny w Kolnie.

 

Autor W M

2024-06-24

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...