Do 160 wzrosła liczba zakażonych COVID-19 w województwie podlaskim. Ministerstwo Zdrowia jednocześnie poinformowało o błędnych danych dotyczących drugiej zmarłej osoby.
Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w województwie podlaskim zakażenie koronawirusem potwierdzono u 11 osób z powiatu zambrowskiego (4), łomżyńskiego (2), hajnowskiego (2), bielskiego (2) i sokólskiego (1).
11 nowych przypadków zakażenia #koronawirus w województwie #podlaskie. Łącznie jest ich 160. pic.twitter.com/Qm14eaJDaO
— Podlaski Urząd Wojewódzki (@PodlaskiUW) April 9, 2020
Dodatkowo Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że we wczorajszym komunikacie osoba zmarła w województwie podlaskim została zdublowana (przypomnijmy, że zmarły to mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, który był hospitalizowany w łomżyńskim szpitalu). W związku z tym została ona usunięta ze statystyk województwa:
– We wczorajszym sms-ie podaliśmy informację o zdublowanym pacjencie w raportach WSSE, dlatego usuwamy go z rejestru osób zmarłych z powodu COVID-19 w woj. podlaskim – czytamy w komunikacie.
Aktualnie w całym kraju zakażonych COVID-19 jest 5341 osób. Z powodu koronawirusa zmarły już 164 osoby.
pg









