Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Kolejna partia maseczek od myśliwych. Tym razem trafiły do łomżyńskiego pogotowia [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram
Myśliwi łomżyńskiego okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w ramach akcji „Myśliwi z pomocą lekarzom i pielęgniarkom” przekazali kolejną partię maseczek ochronnych. Tym razem trafiły one do łomżyńskiego pogotowia. 

– Myśliwy to też mamy, to też tata, przede wszystkim głowy rodzin, to też członkowie rodzin, dlatego gdzieś tam nasza pasja odeszła w tym momencie na bok, a staramy się zebrać w tym wszystkim, żeby pomóc tym, którzy stoją na pierwszej linii – mówi Urszula Sokólska, członek zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego i dodaje, że początkowo chciano zakupić maski, ale okazało się, że to nie jest takie proste, bo są one praktycznie niedostępne.

Dlatego najpierw zebrano środki na zakup fizeliny, z której potem więźniowie z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze uszyli maseczki.

– Myśliwi zgłosili się do nas z prośbą o przyłączenie się do kordony szycia maseczek. Nasza współpraca polega na tym, że myśliwi dostarczyli materiał, z którego skazani z naszej jednostki szyją maseczki. Robimy to bezpłatnie – mówi ppłk Zbigniew Jankowski.

Do tej pory myśliwi uszyli i przekazali: po 600 maseczek dla Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży oraz Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrowi Mazowieckiej. Dzisiaj (22.04.) kolejne 600 sztuk trafiło do Wojewódzkie Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

Jak dowiedziało się Radio Nadzieja, na tym nie koniec – będzie jeszcze dodatkowo uszytych 5000 masek. 1000 z nich powstanie w Zakładzie Karnym Przytuły Stare, a pozostałe 4000 będzie uszyte przez skazanych z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. 
 
[nggallery id=3942]
 
pg
 
[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-04-22

Więcej informacji z tej kategorii