Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: 22 marca – Światowy Dzień Wody

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Wody. Jest to święto ustanowione ponad 30 lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Zwraca w ten sposób uwagę na rosnący brak dostępu do jednego z podstawowych zasobów Ziemi.

Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej mówiła w Poranku Siódma9, że woda jest potrzebna w wielu sferach życia. – Utarło się myślenie, że woda jest potrzebna do picia. Jest ona też niezbędna do gotowania, mycia, zachowania higieny osobistej. Natomiast w szkole do prowadzenia zajęć takich jak chemia czy do umycia klasy. Woda jest potrzebna na każdym etapie naszego życia, kiedy jej nie ma trzeba dokonywać dramatycznych wyborów.

      2023-03-22 Helena Krajewska

Helena Krajewska dodaje też, że oszczędzanie wody może rozpocząć się już w naszych domach. – Możemy wybierać urządzenia, które te wodę zatrzymują np. zmywarki, pralki w trybie ekologicznym. My jako konsumenci jesteśmy w stanie zwracać uwagę na to jakie produkty mają większy ślad wodny.Chodzi o to, że niektóre rzeczy potrzebują więcej wody do wyprodukowania zwłaszcza jeansy. Innymi przykładami są kwiaty cięte np. róże albo konkretna żywność. Możemy wybrać inne produkty i skupić się na owocach i warzywach sezonowych.

      2023-03-22 Helena Krajewska o oszczędzaniu wody

Obecnie ok. 800 milionów osób na Ziemi cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Jedną z form działania, do której zachęca PAH są kiermasze i akcje zbiórkowe na rzecz osób, które mają utrudniony dostęp do wody w krajach, gdzie działa Polska Akcja Humanitarna.

Całej rozmowy z Heleną Krajewską wysłuchacie tutaj:

 

 

Autor wordpress

2023-03-22

Więcej informacji z tej kategorii