Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Dzisiaj początek roku szkolnego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Po ponad dwóch miesiącach wakacyjnej przerwy dzisiaj uczniowie rozpoczynają nowy rok szkolny. W placówkach wciąż obowiązują obostrzenia sanitarne.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił, że szkoły będą działać na zasadach sprzed pandemii, a więc stacjonarnie.

– Żeby maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem do szkół trafiają środki ochrony osobistej – mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. – Stacje do mierzenia temperatury, maseczki jednorazowe, rękawiczki, pojemniki z płynem do dezynfekcji i prawie 100 tysięcy termometrów bezdotykowych.

Do szkół trafią też materiały edukacyjne i scenariusze lekcji o przeciwdziałaniu zakażeniom, o bezpieczeństwie. Od początku roku będą też lekcje zachęcające do szczepień młodzieży.

Przemysław Czarnek mówił na antenie Polskiego Radia 24, że nie ma obawy przed powrotem nauki zdalnej, bo badania pokazują, że dzieci nie są źródłem rozprzestrzeniania koronawirusa:

– Dzieci nie są tym źródłem zakażeń największym. Odpowiadają za około 4% zakażeń, to bardziej dorośli zarażają dzieci, niż dzieci dorosłych, a wiec nie boję się tego powrotu do szkoły.

W szkołach nadal będą obowiązywać dobrze znane zasady reżimu sanitarnego. Uczniowie będą nosić maseczki w częściach wspólnych szkoły, a więc w szatniach i na korytarzach.

IAR

Hits: 10

Autor P. G.

2021-09-01

Więcej informacji z tej kategorii