Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Zwiększenie liczby obwodów wyborczych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Zwiększenie liczby obwodów wyborczych – to zakłada podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja Kodeksu wyborczego. Przyjęte przepisy dadzą większą dostępność do lokali.

Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości mówi, że to nie zmienia sposobu głosowania. – To nie ma ze sobą bezpośredniego związku. Ja bym chciał, żeby nasi obywatele głosowali na tę siłę, która zmienia Polskę na lepsze, czyli na Prawo i Sprawiedliwość a nie na tych, którzy dokonują destrukcji Polski pod każdym względem. Gdyby oni wygrali wybory dokonywali jeszcze większej destrukcji. Samo zwiększenie liczby lokali wyborczych nie przesądza o decyzjach wyborczych a tylko ułatwia do nich dostęp.

      2023-03-20 Jarosław Zieliński

Dojazd do lokali wyborczych mają zapewnić samorządy. – Koszty będą refinansowane przez fundusz wyborczy, z budżetu państwa. Ułatwienie dostępu urn wyborczych poprzez zorganizowanie transportu jest bardzo potrzebne i korzystne, bo nie wszyscy mają łatwość dotarcia do lokali.

      2023-03-20 Jarosław Zieliński o lokalach wyborczych

Wójtowie gmin wiejskich oraz wiejsko-miejskich będą musieli zapewnić transport do komisji wyborczych w przypadku, gdy w dniu wyborów nie ma transportu publicznego lub najbliższy przystanek autobusowy jest oddalony o ponad 1,5 km od lokalu wyborczego.

Autor wordpress

2023-03-20

Więcej informacji z tej kategorii