Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ks. Andrzej Chilicki o posłudze w szpitalu: To w dzisiejszych czasach duża odpowiedzialność

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Praca w służbie zdrowia to w dzisiejszych czasach duża odpowiedzialność. Nie dość, że trzeba zabezpieczać przed chorobami siebie to i uważać na to, by nie zarażać innych. – Próbuję przekazać im sens cierpienia mówi o pomocy chorym pacjentom kapelan szpitala w Wysokiem Mazowieckiem, ksiądz Andrzej Chilicki:

– Staram się z ludźmi porozmawiać, żeby to cierpienie połączyli z cierpieniem Chrystusa, wtedy zaczynają troszeczkę inaczej myśleć. Zaczynają wiedzieć dlaczego cierpią i mniej narzekać, ale po każdej rozmowie każdy potrzebuje jakiegoś kontaktu, rozmowy. Jeżeli takie wspomożenie, potrzymanie za rękę, porozmawianie chwilę to już jest dla tego chorego bardzo duża pomoc. 

      2021-10-20 ks. Andrzej Chilicki o posłusze w szpitalu 1

Pacjenci często nie maja wsparcia ze strony rodziny, dlatego próbuję stanąć na wysokości zadania – dodaje ksiądz Chilicki:

– Ludzie są troszeczkę tacy zagubieni, bo wiadomo, że najbliżsi nie mogą odwiedzić, a więc potrzebują więcej jakiegoś kontaktu z innym człowiekiem. Staram się im to wynagrodzić. Staram się być, porozmawiać z każdym, zapytać co mu dolega, jak tam w rodzinie. Żeby każdy poczuł się tak troszeczkę, jakby był w domu, bo leży w szpitalu, nie może go nikt odwiedzić. Rzeczy przekazać tylko na dole i później są przeniesione, podpisane, a rozmowa ewentualnie przez telefon, to już jest taki kontakt utrudniony. 

      2021-10-20 ks. Andrzej Chilicki o posłusze w szpitalu 2

Kapelan szpitala w Wysokiem Mazowieckiem ma pod swoją opieką od 160 do 180 pacjentów.

Maciej Dąbrowski

Hits: 77

Autor P. G.

2021-10-20

Więcej informacji z tej kategorii