Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ks. dr Michał Siennicki: Św. Maria Magdalena pokazuje, jak wielką rolę w przekazie wiary mają kobiety

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Kościół od samego początku zwraca uwagę na to, że kobiety mają ogromne znaczenie w przekazie wiary. Św. Tomasz z Akwinu określa Marię Magdalenę jako apostołkę apostołów, bo Jezus mówi do niej: «Idź i powiedz moim braciom». To ona przynosi im pierwszą wiadomość o zmartwychwstaniu. Jest to niezwykła rola, bardzo aktualna dzisiaj dla wszystkich kobiet, żeby opowiadały o Jezusie zmartwychwstałym, którego mają spotkać w swoim życiu” – powiedział w poranku „Siódma 9” ks. dr Michał Siennicki. W rozmowie z Anną Czytowską przypomniał postać św. Marii Magdaleny, której święto dzisiaj obchodzimy.

„Wspominamy tą świętą, która była przy Jezusie, przy krzyżu i tą, która pierwsza spotkała zmartwychwstałego Jezusa. W Ewangeliach pojawiają się trzy Marie i czasami powstaje jakieś przemieszanie tych postaci” – mówił gość poranka.

Jak zaznaczył, najważniejszym momentem, w którym pojawia się Maria Magdalena, jest zmartwychwstanie.

„Maria Magdalena pojawia się w momencie zmartwychwstania. Ona o świcie po szabacie biegnie, bo chce namaścić ciało Jezusa i spotyka Jezusa zmartwychwstałego. To jest najważniejsze w jej życiu, to jest decydujący moment i o tym Kościół w dzisiejszym święcie opowiada”.

Jak tłumaczył, była ona kobietą, która poszła za Jezusem aż pod krzyż.

„Spotkała Jezusa i Mu towarzyszyła (…) Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, że stała pod krzyżem, że była wśród tych osób, które usługiwały Jezusowi i chciała usługiwać Mu również po śmierci, a okazało się, że po zmartwychwstaniu”.

Zwrócił uwagę na jej wielką odwagę.

„Na to zwraca uwagę papież Franciszek (…), że jest ona kapitalnym przykładem dla wszystkich kobiet. Ona była tą, która potrafiła się zachować nawet w sytuacji próby, jaką jest śmierć Jezusa na krzyżu”.

Przypomniał także, że Maria Magdalena jest obrazuje rolę kobiet w Kościele.

„Kościół od samego początku zwraca uwagę na to, że kobiety mają ogromne znaczenie w przekazie wiary. Św. Tomasz z Akwinu określa Marię Magdalenę jako apostołkę apostołów, bo Jezus mówi do niej: «Idź i powiedz moim braciom». To ona przynosi im pierwszą wiadomość o zmartwychwstaniu. Jest to niezwykła rola, bardzo aktualna dzisiaj dla wszystkich kobiet, żeby opowiadały o Jezusie zmartwychwstałym, którego mają spotkać w swoim życiu”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

[related limit=”5″]

 

Autor adam

2020-07-22

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 marca

Słowo Życia: 30 marca

CZWARTEK PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 8, 51-59 Jezus powiedział do Żydów: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam...

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....