Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kulesze Kość.: Rekolekcje ewangelizacyjne z ks. Dominikiem Chmielewskim [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Święta rodzina z Nazaretu uzdrowieniem Twojej rodziny” pod takim hasłem w hali sportowej w Kuleszach Kościelnych odbywały się rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez ks. Dominika Chmielewskiego.

W rekolekcjach wzięło udział około siedmiuset osób, z czego największą grupę stanowili parafianie z Kulesz Kościelnych i okolicznych parafii. Nie zabrakło też wiernych, którzy na rekolekcje przyjechali z Łomży, Kolna, Ostrowi Mazowieckiej, a nawet z Wrocławia, Gdańska czy Opola.

Intencje uczestnictwa w rekolekcjach były różne od ciekawości po chęć przeżycia „dobrych” rekolekcji. Jak zaznaczył ks. Łukasz Dawidowicz wikariusz parafii w Kuleszach, a zarazem organizator spotkania, pomysł zorganizowania rekolekcji zrodził się w odpowiedzi na stale zwiększający się problem rozpadających się małżeństw lub też małżeństw przeżywających kryzys. Wybór rekolekcjonisty okazał się też bardzo prosty, bo w parafii zawiązuje się grupa „Wojowników Maryi” tak więc do poprowadzenia rekolekcji ks. Łukasz zaprosił ks. Dominika Chmielewskiego inicjatora i założyciela wspólnot „Wojowników Maryi”.

To były zupełnie inne rekolekcje niż te parafialne w kościele. Na początku trudno się tak przestawić, że na sali sportowej jest modlitwa i msza św. – mówiła jedna z parafianek, ale figura Matki Bożej, dekoracja i cała ta oprawa pozwalały na to, że można było się i w hali pomodlić. Poza tym ks. Dominik mówił w taki prosty sposób, że wszystko dało się zrozumieć – dodaje inna i stwierdza, że bardzo jej się nie podobało, że ksiądz organizuje rekolekcje nie w kościele tylko w szkole, ale to było tak do pierwszego dnia, jak przyszła z ciekawości żeby zobaczyć. Najbardziej ją wzruszyła ta figura Matki Bożej, taka duża i taka piękna, a później jak ks. Dominik jeszcze zaczął mówić o Maryi to się popłakałam. A poza tym to ja już stara jestem, ale młodym takie rekolekcje to są bardzo potrzebne. Widzę to po moich dzieciach. Tutaj na rekolekcjach jest syn z synową i wie pani, oni jak wracają z tych rekolekcji to są dla siebie jacyś tacy lepsi i na dzieci już nie krzyczą, a dałby Bóg żeby tak zostało – zapewniała starsza pani Joannę Ekstowicz.

Przez trzy dni ks. Dominik Chmielewski przekonywał zebranych by zawierzyli swoje życie Bogu przez ręce Maryi, by to na Nim budowli swoją rodzinę i swoje szczęście. A mówił nie tylko miłe słowa ale nazywał rzeczy po imieniu, co jak się okazało bardzo podobało się uczestnikom rekolekcji.

Punktem kulminacyjnym rekolekcji była niedzielna Eucharystia poprzedzona całonocnym czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem, podczas której małżonkowie przebaczyli sobie osobiste urazy i odnowili przyrzeczenia małżeńskie, a rodzice oddali i zawierzyli swoje dzieci Bogu.

JE

[nggallery id=3842]

Autor M. Sz.

2020-02-17

Więcej informacji z tej kategorii