Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kuźnica: W ataku migrantów ranny został policjant

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W wyniku ataku migrantów inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów został poważnie ranny. Policja przekazała, że aktualnie udzielana jest mu pomoc, karetka pogotowia przewozi funkcjonariusza do szpitala. “​Prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem” – napisano na Twitterze.

​Od dwóch godzin w Kuźnicy, w rejonie zamkniętego przejścia granicznego z Białorusią, trwa atak grupy migrantów na naszych funkcjonariuszy i żołnierzy. Polacy są obrzucani kamieniami i innymi podmiotami. Migranci próbują także rzucać w naszych funkcjonariuszy kłodami.

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, cudzoziemcy, wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe obrzucili nimi polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. Dochodzi także do prób niszczenia barier granicznych.

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zapewnił, że polscy funkcjonariusze podejmują adekwatne działania, skutecznie chroniąc granicę. W tym celu używane są m.in. armatki wodne i gaz łzawiący. Dodał, że sytuacja jest pod kontrolą.

Podlaska policja przekazała, że służby białoruskie nie reagują na dewastację płotu i agresję migrantów. Ponadto, jak widać z filmów zamieszczanych w internecie, kordon białoruskiego wojska blokuje migrantom możliwość wycofania się w kierunku Bruzg.

IAR

Hits: 34

Autor P. G.

2021-11-16

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...