Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łapy: Stadion miejski należy teraz do gminy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Gmina Łapy pozyskała prawa autorskie do stadionu miejskiego przy ul. Leśnikowskiej 18. O szczegółach dotyczących inwestycji mówił burmistrz miasta Krzysztof Gołaszewski:

– Po wielu, wielu latach gmina Łapy została właścicielem tej działki. Tak naprawdę temat trwał naprawdę od wielu lat. Nigdy to nie było uregulowane. Nawet typowo takie sprawy utrzymaniowe, czyli bieżące opłaty czy za energię elektryczną, oświetlenie czy za wodę do podlewania, to było bardzo wątpliwe prawnie przez wiele lat, dlatego już od początku kadencji starałem się to uregulować. Oczywiście podkreślmy, że nie jest to cel komercyjny. Będzie to służyć wszystkim mieszkańcom i przyszłym pokoleniom. Bardzo naprawdę ważna inwestycja w Łapach. 

      2021-09-02 Krzysztof Gołaszewski o stadionie 1

Na przyszły rok zaplanowano prace modernizacyjne obiektu:

– To wszystko będzie zależało oczywiście od środków zewnętrznych. My już w przyszłym roku na pewno będziemy składali do ministerstwa sportu, dawnego ministerstwa sportu o środki. Ale także chcemy skorzystać tutaj z nowego programu Polski Ład. W tej chwili opracowujemy koncepcję przebudowy stadionu i byśmy po kolei realizowali uzgodnione wspólnie z radą tutaj program rozbudowy i modernizacji tego obiektu sportowego. 

      2021-09-02 Krzysztof Gołaszewski o stadionie 2

Na stadionie swoje mecze domowe rozgrywka pierwsza drużyna Pogoni Łapy, która rywalizuje w podlaskiej lidze okregowej.

kr

 

Hits: 27

Autor P. G.

2021-09-02

Więcej informacji z tej kategorii