Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: 1,5 mln zł dla Technikum Informatycznego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

30-tu uczniów i 5-ciu nauczycieli Technikum Informatycznego w Łomży dostanie nowoczesny sprzęt i podniesie swoje kwalifikacje. Nowe drukarki 3d czy drony, ale również organizacja staży i praktyk to główne cele podpisanej dziś umowy z Agencją Rozwoju Regionalnego. Jest powód do radości, gdyż uda nam się stworzyć warunki do rozwoju naszych uczniów- mówi Rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży- dr hab. Roman Engler:

      2021-07-29 Rozwoj WSA 1

“Bardzo się cieszymy z tego, że uda nam się stworzyć bardzo dobre warunki do tego, aby technikum informatyczne przy Wyższej Szkole Agrobiznesu było wiodącym technikum informatycznym w Polsce. Wszystko to jest możliwe dzięki bardzo aktywnej współpracy z Samorządem Wojewódzkim i Agencją.”

Warto inwestować w tego typu sprzęt, by pozwolić uczniom na osiągnięcie najwyższych wyników w nauce mówi Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Marek Olbryś:

      2021-07-29 Rozwój WSA 2

“Te technikum potrzebuje właśnie takich namacalnych elementów i urządzeń, bo informatyka rozwija się bardzo szybko i trzeba nadążyć nad tymi urządzeniami, trzeba je poznać, dobrze obsługiwać i wtedy będą efekty. I tym efektem jest sto procent zdawalności matury.”

Dofinansowanie projektu pochodziło z Funduszy Europejskich i wyniosło ponad 1,5 mln zł.

Maciej Dąbrowski

Hits: 24

Autor M. Sz.

2021-07-29

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...