Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: 1500 zł samorządowego becikowego od przyszłego roku

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

1500 zł, a nie 1000 zł będzie wynosić od przyszłego roku samorządowe becikowe w Łomży. Decyzję jednogłośnie podjęli dzisiaj miejscy radni.

Prezydent miasta wystąpił do rady miejskiej z wnioskiem, o podwyższenie tego świadczenia z 500 do tysiąca złotych. Jednak w czasie dyskusji, radni doszli do wniosku, że powinno być one jeszcze wyższe. Klub radnych Przyjazna Łomża zaproponował, aby było to 1100 złotych. Ostatecznie tę kwotę przebił prezydent, który zaproponował kwotę 1500 złotych.

– Ten temat widzimy, że jest przez inne kluby, często kluby negujące moją działalność i naszego klubu, akceptowalny. Widzimy, że jest zielone światło na rozpoczęcie dyskusji na temat tej kwoty. Zdecydowaliśmy, że wystąpię w formie autopoprawki o zmianę kwoty z 1000 złotych na 1500 złotych licząc, że państwo radni się ku temu przychylicie.

      2023-11-29 Mariusz Chrzanowski

‘Za” byli wszyscy radni. Przewodniczący klubu Przyjazna Łomża, Dariusz Domasiewicz mówił, ze jest to ważne w kontekście starzejącego się społeczeństwa

– Oczywista sprawa, że jeżeli budujemy hale sportową przy szkole numer 5, rozmawiamy o hali przy szkole nr 4, powstają żłobki i tych budynków bez ludzi, bez dzieci nie da się za bardzo użytkować (…) Zaproponowana przez pana kwota, będzie najwyższą w województwie podlaskim, więc na pewno będzie to też atrakcyjne z punktu widzenia mieszkańców, którzy chcieliby u nas zamieszkać. Taką kwotę jeszcze znaleźliśmy w Wasilkowie.

      2023-11-29 Dariusz Domasiewicz

Samorządowe becikowe to jednorazowe świadczenie z okazji urodzenia się dziecka. Przysługuje one mieszkańcom Łomży od 2016 roku.

fot. lomza.pl

2023-11-29

Więcej informacji z tej kategorii