Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: 21 marca – Dzień Kolorowej Skarpetki

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

21 marca przypada nie tylko Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny. Jest to także Dzień Kolorowej Skarpetki czyli symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Inauguracja obchodów tego święta odbyła się w Hali Kultury.

Przybyłych na Dzień Kolorowej Skarpetki powitała Lucyna Antecka, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, a radny Rady Miejskiej Łomży Marcin Dębek życzył wszystkim wesołego świętowania.

– Obchody tego święta są formą integracji z osobami, u których stwierdzono obecność dodatkowego materiału genetycznego 21. chromosomu. Wyrazem jedności z nimi jest założenie kolorowych skarpetek nie do pary – mówi Lucyna Antecka, dodając, że intencją organizatorów akcji jest uczulenie społeczeństwa na osoby, które wymagają wrażliwości i w pełni mogą integrować się ze społeczeństwem.

Przyznano nagrody w konkursie pt. “Postać z bajki i baśni wykonana z kolorowej skarpetki”, na które wpłynęło 30 prac. Można je zobaczyć na specjalnej ekspozycji w Hali Kultury. Jury oceniało m.in. samodzielność i kreatywność pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategorii przedszkoli przypadło kolejno Aleksandrze Sokołowskiej, Agacie Duchnowskiej i Igorowi Ciborowskiemu. W kategorii szkół podstawowych laureatami zostali Aleksandra Skrodzka, Julia Papież i Adam Okurowski.

Po wręczeniu nagród i dyplomów uczestnicy wydarzenia ruszyli w barwnym pochodzie na nadnarwiańskie bulwary, chcąc w ten sposób manifestować solidarność z osobami chorymi na Zespół Downa.

UM Łomża

Autor wordpress

2023-03-21

Więcej informacji z tej kategorii