Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: 61-latka przez “inżyniera z Włoch” straciła kilkaset tysięcy złotych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Uwierzyła w miłość inżyniera z Włoch mieszkającego w Stanach Zjednoczonych, straciła blisko 150 tysięcy złotych. Taka historia przydarzyła się 61-letniej mieszkance Łomży. Z jej relacji wynikało, że ich znajomość rozpoczęła się w marcu 2021 roku.

O szczegółach podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Wówczas za pośrednictwem jednego z popularnych komunikatorów, odezwał się do niej mężczyzna podający się za Włocha mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Miał być inżynierem pracującym na platformie wiertniczej. Już po miesiącu znajomości, mężczyzna poprosił ją o pomoc finansową. Powiedział, że ma problemy z platformą. Złapana w sieć jego kłamstw 61-latka przelała mu 2700 złotych.

      2022-06-28 Justyna Janowska o oszustwie na inżyniera z Włoch 1

Po kolejnych trzech dniach, oszust napisał, że popsuły mu się maszyny i pilnie potrzebuje kolejnej gotówki:

– Wtedy kobieta przelała 25 tysięcy złotych. Z biegiem czasu mężczyzna chciał coraz więcej pieniędzy i wymyślał kolejne historie. Ich internetowa znajomość trwała ponad rok. W tym czasie 61-latka przelała oszustowi łącznie blisko 150 tysięcy złotych. Dopiero rozmowa z córką przekonała ją, że padła ofiarą oszusta. Wtedy mieszkanka Łomży zdecydowała się zgłosić oszustwo policjantom.

      2022-06-28 Justyna Janowska o oszustwie na inżyniera z Włoch 2

Policjanci apeluję, żeby zachować ostrożność zawierając nowe znajomości.

jt

Hits: 56

Autor P. G.

2022-06-28

Więcej informacji z tej kategorii