Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Będzie Festiwal Młodzieży w Łomży?

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Spotkania tematyczne z psychologami, trenerami interpersonalnymi i innymi osobami wskazanymi przez młodzież w każdej szkole ponadpodstawowej, międzyszkolna rywalizacja sportowa oraz koncert integrujący uczniów łomżyńskich placówek oświatowych – tego typu wydarzenia mogą się odbyć w ramach Festiwalu Młodych w Łomży.

Temat organizacji Festiwalu Młodzieży gospodarz miasta zamierza poruszyć podczas najbliższego posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej. Prezydent Chrzanowski mówi, że chodzi o integracje młodzieży szkolnej.

– Uważam, że w dzisiejszych czasach trzeba dać alternatywę dla młodzieży, żeby te spotkania się nie odbywały tylko w sieci, żeby młodzież miała możliwość w swoich szkołach, nie tylko podczas zajęć, ale i kiedy jest czas luźniejszy, się integrować i rozmawiać na tematy dla nich ważne.

      2024-02-07 Mariusz Chrzanowski

Prezydent miasta zwraca uwagę, że tego typu wydarzenia są szczególnie istotne po okresie pandemii.

– Żeby ten czas po pandemii, gdzie młodzież była zamknięta w domach i nie miała możliwości byćw szkołach, żeby wykorzystać w taki sposób, aby mogła się rozwijać i nabywać umiejętności współpracy z drugim człowiekiem.

      2024-02-07 Mariusz Chrzanowski o festiwalu

Festiwal miałby się odbyć pod koniec czerwca.

fot. UM Łomża

2024-02-07

Więcej informacji z tej kategorii