Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Caritas otrzymała karetkę od pogotowia

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Caritas Diecezji Łomżyńskiej otrzymała karetkę. Wóz został charytatywnie przekazany przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Ambulans jest już wycofany z systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, jednak nadal będzie umożliwiał bezpieczny transport medyczny podopiecznych Caritasu, która prowadzi Centrum Rehabilitacji. 

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży Ewelina Anna Potaś mówiła, że diecezjalna caritas zwróciła się z prośbą o przekazanie pojazdu.

– Akurat dysponowaliśmy takim pojazdem i rozpoczęliśmy procedurę. Dzisiaj jesteśmy w tym miejscu i cieszymy się, że ten nasz wysłużony już ambulans, będzie dalej służył mieszkańcom naszego regionu.

      2024-04-03 Ewelina Anna Potaś

Zadowolenia z otrzymanej karetki nie ukrywał dyrektor caritas diecezji łomżyńskiej, ks. Andrzej Mikucki.

– Każdego dnia z naszego Centrum Rehabilitacji przy ulicy Rybaki korzysta bardzo dużo ludzi chorych, także mam nadzieję, że ta karetka będzie służyła naszym podopiecznym.

      2024-04-03 ks. Andrzej Mikucki

Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś mówił, że karetka jest już w stanie “wysłużonym”, ale przejdzie odpowiedni remont, aby dalej służyć jako środek transportu i udzielania pomocy. Przekazany ambulans to Volkswagen Crafter z 2014r.

Autor B. Ś.

2024-04-03

Więcej informacji z tej kategorii