Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Choinka już stoi. Pojawiają się kolejne świąteczne ozdoby

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Łomży coraz bardziej czuć świąteczny klimat. Na Starym Rynku zamontowana została już choinka, a wkrótce na łomżyńskich ulicach, skwerach i w parkach pojawią się kolejne gwiazdkowe iluminacje.

Prace związane z dekorowaniem miasta rozpoczęto od choinki. To podarowany przez osobę prywatną 8-metrowy świerk srebrzysty, którzy przyjechał do Łomży z Giełczyna.

To nie jedyne świąteczne akcenty, które ozdobią Stary Rynek

– Już wkrótce na rogu ulic Długiej i Farnej na wysokości 3 metrów stanie trójwymiarowy kapelusz Hanki Bielickiej, który będzie atrakcyjną kompozycją do robienia zdjęć. W miejscu fontanny przygotowana zostanie dekoracja wolnostojąca 3D z animacją świetlną prezentowaną w rytm muzyki – mówi nam Sylwia Marciniak z łomżyńskiego ratusza.

      2023-12-01 Sylwia Marciniak

Pierwsze, świąteczne ozdoby pojawiają się już także w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma.

– Podobnie jak w poprzednich latach zamieni się on w świąteczne miasteczko, w którym odwiedzających przywitają podświetlany miś Łomżatek, wiewiórka z orzechem, jelonek i renifer 3D. Nie zabraknie również dwunastometrowej stożkowej choinki, kolorowego piernikowego domku, fontanny z czapką św. Mikołaja czy bramy ze śnieżynką – mówi Sylwia Marciniak.

Nowością będzie napędzana siłą mięśni karuzela z reniferami wyposażona w system audio odtwarzający dźwięk podczas obrotu konstrukcji.

2023-12-01

Więcej informacji z tej kategorii