Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Dni otwarte w Szkołach Katolickich w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Katolicka Szkoła Podstawowa w Łomży ogłasza dni otwarte.

Już 23 lutego dzieci wraz z rodzicami będą mogli zapoznać się z przyszłym nauczycielem i nowym miejscem do nauki i zabawy.

O edukacji wczesnoszkolnej mówi nauczyciel pierwszej klasy, Agnieszka Skawińska:

-W naszej szkole dzieci spędzają przerwy bardzo aktywnie. Mają możliwość skorzystania z różnych pomocy dydaktycznych, które są u nas na korytarzu, na holu. Mają możliwość poskakania na planszach ruchowych. Mogą usiąść poczytać sobie książeczki, mogą skorzystać z różnych ćwiczeń grafomotorycznych wyłożonych na stoliku.

      2023-02-17 Agnieszka Skawińska o edukacji wczesnoszkolnej

Takie działania mają szczególny cel, a najmłodsi pomagają w tym, aby go osiągnąć dodaje nauczycielka:

-Chcemy w ten sposób właśnie dzieciom zapewnić atrakcyjniejsze przerwy, żeby czas spędzony w szkole był dla nich też czasem przyjemnym i pozwalającym też im się bawić. U nas dzieci zmieniają obuwie, my jako kadra również zmieniamy obuwie. Szanujemy to, co mamy i dbamy o to, co mamy w naszej placówce, żeby służyło lata jeszcze innym pokoleniom. Dzieci też są nauczone dbania o porządek w salach i o porządek na wspólnych miejscach, na holu. Często też zdejmują te kapcie, aby też stópki odpoczęły trochę.

      2023-02-17 Agnieszka Skawińska o edukacji wczesnoszkolnej 2

Dni otwarte rozpoczną się o godzinie 17:00. Fotorelację z takiej przerwy między zajęciami szkolnymi znajdziecie państwo poniżej.

Maciej Dąbrowski

Autor M.D.

2023-02-17

Więcej informacji z tej kategorii