Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Edukacja najmłodszych w bazie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Od najmłodszych lat mieszkańcy Łomży poznają zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z miejskich autobusów. Kolejną okazję do zdobycia dodatkowej wiedzy miały dzieci z Oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży, odwiedzając bazę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Bezpieczeństwo dzieci jest od zawsze naszym priorytetem- mówi Urszula Przesław z działu edukacji przedszkolnej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży:

-Dzisiaj dzieci przyjechały do MPK. Niektóre z nich jechały autobusem pierwszy raz, także były bardzo zadowolone. W trakcie drogi towarzyszyły nam wielkie emocje. Starałyśmy się posadzić wszystkie dzieci, aby nikt nie stał, bo one nie mają jeszcze dobrze rozwiniętej koordynacji ruchowej. Prawie wszystkie dzieci usiadły, a jak ktoś nie to musiały się dobrze trzymać. Najważniejsze jest to, żeby dzieci zachowały tę równowagę podczas jazdy.

      2024-03-13 Urszula Przesław o bezpieczeństwie dzieci

Edukacja najmłodszych to inwestycja na przyszłość- mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski:

-Spotykamy się po to, żeby edukować dzieci pod względem bezpieczeństwa. Przekazujemy w jaki sposób bezpiecznie poruszać się komunikacją miejską i myślę, że ten walor jest dla dzieci atrakcyjny, ponieważ widać wśród nich duży entuzjazm. Takie wizyty na pewno dużo ich nauczą i zostawią w nich pewne wzorce i schematy, według których później będą mogli postępować, więc to jest fajna lekcja w praktyce.

      2024-03-13 Mariusz Chrzanowski o edukacji dzieci

W transporcie staramy się wyeliminować każde ryzyko niebezpieczeństwa-podsumował prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji , Janusz Nowakowski:

-Młodzież, dzieci i osoby starsze nie muszą kasować biletów. To jest najbardziej wrażliwy moment, kiedy ktoś podchodzi do kasownika i chce skasować bilet, a w tym momencie autobus jest na zakręcie. To zagrożenie i ten problem został wyeliminowany. To jest bardzo ważna rzecz, że każdy kto wsiada do autobusu to siada, trzyma się i bezpiecznie jedzie.

      2024-03-13 Janusz Nowakowski o bezpieczeństwie w transporcie

Wysoką jakość i bezpieczeństwo usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży gwarantuje również korzystanie z pojazdów niskopodłogowych wyposażonych w monitoring wizyjny i dźwiękowy, które dostosowane są do przewozu osób z niepełnosprawnością. Firma w tym roku obchodzi swój jubileusz 55-lecia istnienia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego spotkania.

Autor M. D.

2024-03-13

Więcej informacji z tej kategorii