Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: II LO z 100% wynikiem zdawalności matur

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży uzyskało 100% zdawalności podczas tegorocznego egzaminu maturalnego i wypadło najlepiej na tle pozostałych szkół ponadpodstawowych w mieście. We wtorek (09.07) Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki. W woj. podlaskim do egzaminu dojrzałości podeszło ponad 7 tys. absolwentów szkół ponadpodstawowych.

Wpływ na wynik w poszczególnych szkołach ma wiele czynników – mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, Agnieszka Muzyk.

-II Liceum Ogólnokształcące w Łomży uzyskało 100% wynik zdawalności, natomiast nie podchodźmy w negatywny sposób do jakości pracy innych szkół. Są osoby, które nie zdały matury, ale to się wiąże z różnymi powodami. Według mnie ukończenie szkoły przez uczniów jest już sukcesem, część z tych osób jest upoważniona do przystąpienia w sesji poprawkowej. O pełnej zdawalności będziemy mogli mówić dopiero po sesji poprawkowej. 

      2024-07-10 Agnieszka Muzyk

Zdawalność matur w województwie podlaskim na przestrzeni lat nieco spadła – dodaje dyrektor Agnieszka Muzyk:

-Województwo Podlaskie zazwyczaj było w ścisłej czołówce w kraju, natomiast nie wyciągajmy negatywnych wniosków na podstawie jednego wyniku, ponieważ mogły się na niego złożyć różne okoliczności. 

      2024-07-10 Agnieszka Muzyk o wynikach

Aby zdać maturę, należało uzyskać minimum 30 procent punktów z trzech przedmiotów obowiązkowych oraz z dwóch egzaminów ustnych. W województwie podlaskim maturę zdało 82,6 proc. uczniów.

Autor W M

2024-07-10

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...