Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Jest porozumienie między Miastem a ŁSM w sprawie byłej strzelnicy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Władzom Łomży i Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej udało się osiągnąć porozumienie w sprawie zagospodarowania terenu wokół byłej strzelnicy znajdującej się przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Łomży.

Na mocy porozumienia Spółdzielnia będzie na swój koszt dbała o porządek i czystość “strzelnicy”, w zakresie m.in. odśnieżania, sprzątania i koszenia trawy. Natomiast miasto, i podległe mu spółki, będą ponosić koszty związane z konserwacją i eksploatacją oświetlenia obiektu oraz konserwacji obiektów sportowo-rekreacyjnych, ławek i pojemników na śmieci.

Tutaj mój ogromny apel do mieszkańców naszego miasta, do osób, które też przyjeżdżają do Łomży – do tego, żeby dbać o nasze wspólne dobro, porządek na tym terenie. Służby miejskie bardzo mocno pracują i starają się na to, żeby ten porządek był, ale też trzeba wymagać od siebie i o ten porządek, przynajmniej w obrębie swojego miejsca, zadbać – mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

      2021-06-10 Mariusz Chrzanowski o strzelnicy 1

Dodatkowo, w ramach porozumienia, Miasto postawi toaletę dla użytkowników “strzelnicy”:

To w najbliższych miesiącach będzie realizować. Myślę, że to właśnie, in plus, dla mieszkańców, bo wcześniej były te kwestie stawiania toalet, że w jednym roku były, a w drugim nie. Też mieszkańcy się na to skarżyli. Teraz toaleta, może nie taka, jak w Parku Jana Pawła II – murowana, ale taka w formie konteneru już tam będzie na stałe usadowiona. To myślę dobra wiadomość dla rodziców, którzy przychodzą z dziećmi na te tereny rekreacyjne, że będą mogły te dzieciaczki skorzystać z tej toalety.

      2021-06-10 Mariusz Chrzanowski o strzelnicy 2

Włodarz miasta ma nadzieję, że to porozumienie już na dobre zakończy przeciągający się spór.

jt

Hits: 9

Autor J. T.

2021-06-10

Więcej informacji z tej kategorii