Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Kąpielisko miejskie już funkcjonuje

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Na terenie byłej Plaży Miejskiej swoje funkcjonowanie rozpoczęło kąpielisko miejskie, na którym porządku pilnują ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

Mamy tutaj boisko do siatkówki, które będzie będzie funkcjonowało do 26. sierpnia. Kąpielisko będzie otwarte, każdego dnia, od godziny 11. do godziny 19. Trzech ratowników będzie w ciągu tygodnia, czyli od poniedziałku do czwartku, a w weekendy czterech. Do tego będą dwa patrole rzeczne w każdy weekend, a w tygodniu będzie pływała jedna łódka. I na każdej z nich będzie po dwóch ratowników – mówi Bartosz Kutny z łomżyńskiego WOPR.

Ratownik przypomina podstawowe zasady zachowania na plaży:

Najważniejsze jest to, żeby powoli się zamaczać, pływać w obrębie kąpieliska, słuchać poleceń ratowników. Nie jesteśmy do tego, żeby być uciążliwi, tylko żeby pomagać. Jedna z najważniejszych zasad jest taka, że nie pijemy alkoholu i nie wchodzimy potem do wody. Starajmy się również nie przychodzić z psami, bo one najczęściej przeszkadzają innym.

Kąpielisko będzie czynne do 29. sierpnia. Przez ten czas ratownicy planują organizować pokazy i konkursy o których będą informować w przyszłości.

jt

Hits: 45

Autor J. T.

2021-06-19

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Młodzi dla młodych

Wiara: Młodzi dla młodych

Już w najbliższą niedzielę młodzi z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łomży zapraszają młodych z całego miasta na...