Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Karta Mieszkańca Łomży najpóźniej od kwietnia przyszłego roku

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

System Karty Mieszkańca Łomży zostanie wdrożony najpóźniej w kwietniu przyszłego roku. Wciąż trwają prace nad ustaleniem ostatecznego modelu pakietu zniżek, który będzie obowiązywał po uruchomieniu karty.

Posiadaczami karty będą mogły zostać osoby będące mieszkańcami Łomży, bądź rozliczające w niej podatek dochodowy od osób fizycznych. Będzie również przeznaczona najmłodszym mieszkańcom Łomży, których rodzice będą spełniali warunki jej otrzymania. Karty, których właścicielem zostaną dzieci i młodzież będą na stałe powiązane z kontem i kartą rodzica.

Oprócz wprowadzenia nowych ulg i benefitów Karta Mieszkańca Łomży ma łączyć w sobie także te, istniejące do tej pory np. w ramach Karty Seniora, Karty Dużej Rodziny, bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską czy ulg dotyczących korzystania z obiektów sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz oferty instytucji kultury.

– Są bardzo już zaawansowane prace w urzędzie miejskim, aby ta karta do kwietnia przyszłego roku została udostępniona mieszkańcom (…) To jak będzie dokładnie wyglądała, już niebawem ukaże się w przestrzeni publicznej – mówił na naszej antenie prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

      2023-12-06 Mariusz Chrzanowski

Karta Mieszkańca Łomży będzie realizowana dzięki pozyskanym pieniądzom z Funduszy Norweskich. Uzyskane finansowanie zobowiązuje miasto do uruchomienia systemu do kwietnia przyszłego roku.

fot. UM Łomża

2023-12-06

Więcej informacji z tej kategorii