Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Kolejne przejścia dla pieszych zostaną doświetlone

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Kolejnych 6 przejść dla pieszych w Łomży zostanie doświetlonych. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 100 tysięcy złotych z Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022–2024” – edycja 2024 r.

Zakres zadania obejmuje instalacje 19 lamp doświetlających 6 przejść dla pieszych w 6 lokalizacjach Łomży, między innymi na Alei Legionów.

– Planowane jest doświetlenie przejść dla pieszych rozdzielonych wysepką naprzeciwko Aleja Parku. W pobliżu znajduje się park handlowy, stacja paliw, lokale usługowe, osiedle domów jednorodzinnych. Są to miejsca o bardzo wysokim natężeniu ruchu drogowego, w szczególności w godzinach porannych i popołudniowych. Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg w mieście, więc z pewnością taka poprawa bezpieczeństwa przez doświetlenie przejścia się przyda – mówi Łukasz Czech z urzędu miejskiego.

      2024-05-16 Łukasz Czech

Przejścia, które jeszcze zostaną doświetlone:

2 przejścia dla pieszych na drodze DG101107B (ul. Przykoszarowa) na wysokości ul. Parkowej: przed skrzyżowaniem z ul. Kołłątaja oraz  naprzeciw kompleksu boisk szkolnych przy SP 10 (w pobliżu kościół, cmentarz, osiedle domów wielorodzinnych, nowo powstające osiedle domów jednorodzinnych, Szkoła Podstawowa nr 10, ścieżka rowerowa);

2 przejścia dla pieszych rozdzielone wysepką na drodze DP2608B (ul. Zawadzka) po obu stronach  skrzyżowania z ul. Sybiraków w rejonie o obniżonej widoczności (w pobliżu kościół, lokale usługowe, osiedle domów wielorodzinnych, osiedle domów jednorodzinnych, Szkoła Podstawowa nr 10, ścieżka rowerowa);

1 przejście dla pieszych rozdzielone wysepką na drodze DK63 (ul. Szosa Zambrowska) naprzeciw sklepu wielkopowierzchniowego połączonego ze stacją paliw (w pobliżu osiedle domów jednorodzinnych, osiedle domów wielorodzinnych, lokale usługowe).

Doświetlenie przejść dla pieszych przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych na przejściach, w szczególności w miejscach słabo oświetlonych o ograniczonej widoczności oraz na skrzyżowaniach w rejonie szkoły, kościoła, centrum handlowego. Realizacja zadania jest przewidziana jesienią tego roku.

Autor B. Ś.

2024-05-16

Więcej informacji z tej kategorii