Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Konkurs dla przyszłych mechaników w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

“Najlepszy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych” to tytuł konkursu zorganizowanego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łomży, w którym wzięli udział uczniowie z Ostrołęki, Białegostoku, Łomży, Pisza, Ełku, Wysokiego Mazowieckiego, Kolna oraz Moniek. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Był skierowany do uczniów szkół branżowych I stopnia oraz techników o profilu mechanik pojazdów samochodowych.

Jak podkreślał Jarosław Piechowski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łomży- takie konkursy to przede wszystkim zdobycie dodatkowych umiejętności:

-Oprócz tego, że to jest możliwość uczestnictwa i sprawdzenia siebie na tle innych osób z różnych szkół, to też taki rodzaj zabawy, bo konkurencje są krótkie. Tych konkurencji jest 10, dlatego można się w nich odnaleźć, oczywiście są one w jakiś sposób punktowane. Dla ucznia szkoły branżowej I stopnia to jest dobra zabawa, a jednocześnie sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy.

      2024-04-23 Jarosław Piechowski o celach konkursowych

Uczniowie rywalizowali w dwuosobowych zespołach. W konkursie wziął udział m.in. Adrian Mierzwiński z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku:

Jesteśmy w połowie, niedawno w sumie zaczęliśmy. Jesteśmy po testach na komputerze i ocenie części samochodowych. To już dwa zadania za nami i czekamy na następne, ale ogólnie wszystko oceniamy pozytywnie, podoba nam się.

      2024-04-23 Adrian Mierzwiński o udziale w konkursie

Tegoroczny konkurs jest reaktywacją kilku poprzednich edycji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 10 placówek edukacyjnych. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łomży oraz Podlaską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża.

 

Autor M. D.

2024-04-23

Więcej informacji z tej kategorii