Za nami bardzo nietypowy rok w sporcie. Pandemia mocno wpłynęła na tę dziedzinę życia, ale nie zwolniła zawodników z rozwoju i walki o kolejne sukcesy. Dzisiaj (19.03.) po raz ósmy wręczono Łomżyńskie Laury Sportowe, którymi nagrodzono ciężką pracę lokalnych zawodników i ich trenerów.
Najważniejsze laury zdobyli: Kacper Łebkowski (najlepszy sportowiec), Drużyna Koszykówki U-16 UKS „Dziewiątka” (najlepsza drużyna) i Andrzej Wojtkowski (najlepszy trener).
Z laureatami nagród o inspiracjach i planach rozmawiał Jakub Trochimowicz:
Oto pełna lista nagrodzonych:
KATEGORIA SPORTOWIEC
- Kacper Łebkowski – Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” – 3. m. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym (kat. 57 kg) i 3. m. Akademickich Mistrzostw Polski.
- Rafał Pogorzelski – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 3. m. Halowych Mistrzostw Polski U-23 na 3000 m (Toruń), 2. m. Przełajowych Mistrzostw Polski U-23 w drużynie (Kwidzyn), 4. m. Przełajowych Mistrzostw Polski U-23 na 8000 m (Kwidzyn), 5. m. Mistrzostw Polski U-23 w biegu na 3000 m z prz. (Biała Podlaska).
- Dawid Likwiarz – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 1m. Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 1500 m (Radom), reprezentant Polski w meczu Polska – Czechy U-20 (1500 m), 2. m. Mistrzostw Polski U-20 w sztafecie mix 4×800 (Łódź), 9. m. Mistrzostw Polski U-20 na3000 m (Kwidzyn).
- Wiktor Kosowski – Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża – 1. m. Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kadetów – Wodzisław Śląski, 1. m. debel Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kadetów Super Seria Sobota Cup – Sobota k/Rokietnicy, 1. m. Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorów – Warszawa.
KATEGORIA DRUŻYNA
- Drużyna Koszykówki U-16 UKS „Dziewiątka” – 12. m. w Klubowych Mistrzostw Polski Kadetów U-16.
- Zespół Juniorów ŁKS 1926 Łomża rocznik 2002 – 1. m. w lidze wojewódzkiej, wygrane wszystkie mecze bilans bramkowy 51:3 i awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów.
KATEGORIA TRENER
- Andrzej Wojtkowski – Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” – 1. m. w Klubowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Koszykówce Chłopców w ramach Mistrzostw Polski Kadetów, 2. m. w Klubowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Koszykówce Chłopców w ramach Mistrzostw Polski Juniorów, 12. m. w Klubowych Mistrzostwach Polski Kadetów U16M.
- Tomasz Staniórski – Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy – 1. m. I Liga Wojewódzka kat. junior starszy, 1. m. I Liga Wojewódzka kat. trampkarz C2.
KATEGORIA INNE OSIĄGNIĘCIA
- Krystian Cwalina – Spółdzielnia Socjalna „BLACK HORSE” – 1. m. Mistrzostw Europy kategoria FULL CONTACT do 84 kg, 3. m. Mistrzostw Polski kategoria FULL CONTACT do 84 kg.
- Aneta Gojko – Spółdzielnia Socjalna „BLACK HORSE” – 2. m. Mistrzostw Europy – kategoria OFS do 66 kg, 1. m. Mistrzostw Polski – kategoria OFS do 66 kg.
- Piotr Arnista – Spółdzielnia Socjalna „BLACK HORSE” – 3. m. Pucharu Polski MMA kategoria FULL CONTACT do 84 kg, 3. m. Mistrzostw Polski MMA kategoria FULL CONTACT do 84 kg.
- Rafał Kołowski – HUNTER KICKBOXING ŁOMŻA – Mistrz Polski Służb Mundurowych Kickboxingu w formule Pointfighting senior 84 kg, Wicemistrz Polski Służb Mundurowych Kickboxingu w formule Pointfighting 84 kg.
- Dominika Steczkowska – Stowarzyszenie Sportów Walki Fight Club Łomża – 1. m. Mistrzostw Polski MMA juniorki, 1. m. Pucharu Polski MMA juniorki, 2. m. Mistrzostw Europy MMA juniorki, 3. m. Mistrzostw Polski No Gi Jiu Jitsu seniorki.
- Zbigniew Turowski – 2. m. mens Classic Physique do 170 cm (senior) , 4. m. Kulturystyka (+40 lat masters).
- Zofia Nagórska – Ludowy Klub Sportowy „Narew Kurpiewski Łomża” – 2. m. w trójskoku (11,89) i 5. m. w skoku w dal (5,45) na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Radomiu.
- Adam Anusewicz – koszykarska Kadra Polski 3/3 U-19.
- Paweł Gębusiak – złoty medal w konkurencji Deadlift RAW w kategorii Paraolympic Open do 82,5 kg, dwukrotnie ustanawiając nowy rekord Polski i Europy (180 kg).
KATEGORIA TALENT
- Tomasz Obrycki – Fundacja „Klub Sportowy Elbrus Łomża” – VI m. w Mistrzostwa Unii Europejskiej Juniorów w szachach klasycznych chłopców do lat 10 (Kouty nad Desnou Czechy).
- Martyna Szulc – Ludowy Klub Sportowy „Narew Kurpiewski Łomża” – 8. m. w skoku w dal (5,53) MPJ w Radomiu i 12. W trójskoku. Od trzech lat zawodniczka zaplecza Kadry Narodowej PZLA.
- Dominik Krajewski – Ludowy Klub Sportowy „Narew Kurpiewski Łomża” – 13. m. w skoku w dal MPJMł. w Radomiu. W roku 2020 rekord życiowy (6,63). O dwóch lat zawodnik zaplecza Kadry Narodowej PZLA.
- Katarzyna Cychol – Ludowy Klub Sportowy „Narew Kurpiewski Łomża” – 13. m. w skoku w dal (5,19) MPJMł w Radomiu. Rekord życiowy (5,39) MPJMł. w Radomiu. Rekord życiowy (5,39). Zawodniczka Kadry Narodowej PZLA.
- Mateusz Chludziński – Ludowy Klub Sportowy „Narew Kurpiewski Łomża” – 2.m. w skoku w dal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lublinie, 14.m. w finale krajowym. Rekord życiowy: 6,01.
- Zuzanna Poteraj – Ludowy Klub Sportowy „Narew Kurpiewski Łomża” – 13. m. w trójskoku (11,10) MPJMł w Radomiu. Od dwóch lat zawodniczka zaplecza Kadry Narodowej PZLA.
- Piotr Dąbrowski – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża”- 1. m. MP U-18 w sztafecie 4×400.
- Bartosz Jurak – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża”- 1. m. MP U-18 w sztafecie 4×400.
- Bartosz Rogiński – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża”- 3. m. Makroregionu Podlasko-Lubelskiego (300 m).
- Amelia Ferenc – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 3. m. Makroregionu Podlasko- Lubelskiego (bieg prz. 2500 m).
- Weronika Potęga – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 3. m. Makroregionu Podlasko- Lubelskiego (1000 m).
- Wiktoria Grabowska – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 2. m. MP w sztafecie mix U-20 4×800, 2. m. Makroregionu Podlasko- Lubelskiego (600 m).
- Martyna Krawczyńska – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 2. m. MP U-18 w sztafecie 4×400 mix ( Łódź), 3. m. MP U-18 na 800 m (Radom).
- Karolina Dzwonkowska – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 2. m. MP U-18 w sztafecie 4×400 mix (Łódź) , 3. m. HMP U- 18 w sztafecie 4×400 mix (Toruń), finalistka MP U-18 1500 m z prz. (Radom).
- Maja Łyskowka – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 2. m. MP U-18 w sztafecie 4×400 mix (Łódź) , 3. m. HMP U-18 w sztafecie 4×400 mix (Toruń), finalistka MP U-18 100 m i 200 m (Radom).
- Weronika Lipska – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 2. m. MP U-20 w sztafecie 4×800 (Łódź).
- Szymon Macioch – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – finalista MP U-18 4×400 (Radom).
- Agata Długozima – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – finalistka MP U-18 4×400 (Radom).
- Paweł Dąbrowski – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 3. m. MP U-18 w sztafecie 4×400 (Radom), finalista MP U-18 100 m, 200 m i 4×400 (Radom).
- Bartłomiej Folga – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 2. m. MP U-18 4×800 mix (Łódź) , finalista MP U-18 na 800 m i 4×400 (Radom).
- Dawid Wołyniec – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – 6. m. MP U-16 w rz. oszczepem (Słupsk) , 1. m. Makroregionu Podlasko – Lubelskiego w rz. oszczepem, 3. m. Makroregionu Podlasko – Lubelskiego w rz. dyskiem.
- Patryk Wieryszko – Spółdzielnia Socjalna „Black Horse” – 1. m. PP MMA junior kategoria do 77 kg, 3. m. ME junior kategoria do 70 kg, 3. m. MP junior kategoria do 70 kg.
- Bartłomiej Biedrzycki – Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża – 1. m. MWP Skrzatów w Tenisie, gra pojedyncza, ćwierćfinalista Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Skrzatów w Tenisie KT Break, gra pojedyncza.
- Aniela Galińska – Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża – 1. m. WTK Młodziczek MJ Cup gra pojedyncza (Łomża) , 1. m. WTK Młodziczek MJ CUP gra podwójna (Łomża) , 3. m. OTK „ Piątuś” (Łomża).
- Izabela Waldzińska – Uczniowski Klub Sportowy „ Return” Łomża – zakwalifikowana przez PZT do Narodowego Programu Identyfikacji Talentów, uznana za najbardziej utalentowaną tenisistkę w woj. podlaskim do lat 10.
- Aleksandra Czerwińska – Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – półfinał MP klas „A”, 2. m. MWP FTS w tańcach standardowych.
- Radosław Walczyk – Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – półfinał MP klas „A”, 2. m. MWP FTS w tańcach standardowych.
- Filip Rudczyk – Uczniowski Klub Sportowy „Butterfly” – MWP w pływaniu – 1. m. 50 m st. grz., 200 m st. dowolny, 100 m st. dowolny, 100 m. st. grz. , III kl. sportowa.
- Kaja Kurpiewska – Uczniowski Klub Sportowy „Butterfly” – MWP w pływaniu – 1. m. 100 m st. motlk, 2. m. 200 m st. dowolny , 3. m. 100 m st. zm.
- Zuzanna Jabłońska – Stowarzyszenie Sportów Walki Fight Club Łomża – 2. m. ME MMA kadet w Sochaczewie.
- Aleksandra Bączek – powołanie do kadry woj. podlaskiego w piłce nożnej.
- Łukasz Anusewicz – UKS 9 – szeroka Kadra Polski kadetów U-14 w koszykówce.
- Jakub Górski – UKS 9 – szeroka Kadra Polski kadetów U-14 w koszykówce.
- Maja Sierzputowska – koszykarka UKS „4”, kapitan zespołu i najlepiej punktująca zawodniczka w Lidze Mazowieckiej w roku 2020, powoływana do kadry województwa podlaskiego.
KATEGORIA CAŁOKSZTAŁT
- Jan Waldziński – wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego m.in. w Szkole Podstawowej nr 2 i Zespole Szkół Mechanicznych, opiekun i trener dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce (biegi), piłce ręcznej oraz koszykówce, przyczynił się do budowy przyszkolnego boiska do piłki ręcznej, dwóch skoczni do skoku w dal i jednej wzwyż, boiska wielofunkcyjnego, boiska do piłki ręcznej i piłki koszykowej oraz rokrocznie przyszkolnego lodowiska.
- Teresa Dąbrowska – trenerka II klasy piłki siatkowej w latach 1975-1999, z drużyną mistrzyni województwa, walczyła o drugą ligę, wychowała reprezentantki Polski juniorek w piłce siatkowej.
- Jerzy Szymanowski – bokser i trener bokserski drugiej klasy, mistrz województwa białostockiego w wadze papierowej w 1954 r., wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Medycznych, budowniczy hali sportowej liceum medycznego.
KATEGORIA POSTĘP
- Sebastian Szewczyk – Ludowy Klub Sportowy „Narew Kurpiewski Łomża” – 13. m. w skoku wzwyż (192 cm) Mistrzostw Polski Juniorów w Radomiu. Poprawił rekord życiowy o 12 cm.
- Piotr Dąbrowski i Bartosz Jurak – Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo Łomża” – część mistrzowskiej sztafety 4×400 Mistrzostw Polski, która pobiła 40-letni rekord Polski.
- Aneta Konert – Miejski Klub Sportowy „Dwójka” Łomża – trenerka piłki ręcznej i piłki ręcznej plażowej.
- Sebastian Włodarski – Hunter Kickboxing Łomża – 4 wygrane walki w Lidze K1 – Warszawska Granda pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu.
KATEGORIA SPONSOR
- PPB PREFBET Śniadowo
- Sonarol Sp.j. Najda
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Marek Mackiewicz”
- POLONIAQ UBEZPIECZENIA CZESŁAW FILIPKOWSKI
- SWEiRP w ŁOMŻY
- WSA ŁOMŻA
- SYMERIA Sp. z o.o.
- KRZYSZTOF PISZCZATOWSKI
- DRUKARNIA KAMIL BORKOWSKI
- SPORTO ŁÓDŹ – PROF. MARCIN DOMŻALSKI
- Magdalena Parzych – Agencja Ubezpieczeniowa
- Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perspektywa”
- Artur Filipkowski – Grupa Medialna „Narew”, Telewizja „Narew”
- Best GYM Łomża
- Marcin Sroczyński – Park Trampolin
- Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
- Van Pur producent marki „Łomża”
- PEPEES S.A .
- PH KONRAD
- Pianpol-Styła Sp.j.
- TOMADEX S.C. producent marki „KEEZA”
- Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa
- Podlaski Związek Piłki Nożnej
- Roletix Sylwester Piechowski
- Santec – Fotowoltaika Łomża
- Sklep Odzieżowy „Klatka – odzież uliczna i sportowa”
- Hotel „Colnus”
- Restauracja „Stara Waciarnia”
- Complex Druk Anna Jedynak
- Pracownia Artystyczno-Informacyjna Grzegorz Gwizdon
- Grupa Ratownicza „Nadzieja”
- Portal elkaesiacy.net
- Radio Eska Łomża 88,8
- OSM w Piątnicy Zbigniew Kalinowski
- JBB w Łysych Daniel Bałdyga
- MJ Jedwabne Tomasz Męczkowski
- HEXABANK w Piątnicy Piotr Kaczyński
- METAL-TECHNIK s.c.
- Sklep z odżywkami „Muscle Shop”
- Marka odżywek „OstroVit”
- Marka odzieżowa „Charakterni”
- DAWI-TECH Agnieszka i Andrzej Jankowscy
- ŚWIAT OPON I AKUMLATORÓW Robert i Artur Racis
- GAZ-BEKA Leszek Borawski
- PHU „KURPIEWSKI” Jan Kurpiewski
- Tomasz Góralczyk Biuro Nieruchomości „Góralczyk Nieruchomości”
- Klub Muzyczny 54
- DW DOMEL
red. pg/fot. jt