Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Rada Miejska w obronie dobrego imienia świętego papieża Polaka

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Podczas sesji Rady Miejskiej Łomży w dniu 29 marca 2023 r. przyjęto stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II.

O przyjęcie takiego stanowiska 13 marca br. poprosił klub radnych prezydenta Mariusza Chrzanowskiego jako odpowiedź na “pojawiające się w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej ataki na osobę Papieża Polaka”, mające na celu  “zdyskredytowanie całej jego nauki i wartości, które głosił”.

29 marca 2023 r. za przyjęciem stanowiska w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II głosowało 15 łomżyńskich radnych, dwoje wybrało opcję “nie głosuję”, pięcioro nie wybrało żadnej opcji, a jedna osoba była nieobecna podczas głosowania. Poniżej publikujemy treść stanowiska.

Stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiły się działania, które trudno nazwać inaczej niż bezprecedensowym atakiem na osobę św. Jana Pawła II, który od 4 czerwca 1995 roku jest także Honorowym Obywatelem Łomży.

W naszej ocenie atak ten ma na celu zdyskredytowanie całej nauki, jaką głosił on w trakcie swojego pontyfikatu, w szczególności w zakresie sakramentalnych małżeństw, tradycyjnego modelu rodziny, stosunku do aborcji. Działania te mają na celu także zapomnienie o wkładzie Papieża Polaka w upadek komunizmu w Europie środkowo – wschodniej oraz integracji Polski z Unią Europejską. Odbieramy to także jako świadomą operację mającą na celu wprowadzenie jak największych podziałów wśród Polaków i osłabienie Polski.

Nie bez powodu wierni zgromadzeni przed bazyliką świętego Piotra wznosili okrzyki oraz transparenty z napisem “Santo subito” tuż po śmierci Jana Pawła II. Dlatego nie godzimy się z niszczeniem wizerunku człowieka, który jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata, dla nas wszystkich.

W tym szczególnym czasie musimy znowu się zjednoczyć, tak jak wtedy, gdy za sprawą Papieża Jana Pawła II potrafiliśmy wspólnie stać po jednej stronie i bronić swojej tożsamości. Stajemy więc po stronie prawdy, a nie komunistycznego oszustwa i potępiamy nagonkę dyskredytującą naszego wielkiego rodaka. Jako reprezentanci mieszkańców Łomży jesteśmy do tego zobowiązani również ze względu na to, iż Jan Paweł II jest także Honorowym Obywatelem Łomży.

Święty Janie Pawle II – dziękujemy za Twój pontyfikat oraz składamy wyrazy uznania i wdzięczności.

 

Anna Borawska/UM w Łomży

foto: Pixabay, UM w Łomży

 

Autor E. S.

2023-03-31

Więcej informacji z tej kategorii