Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Miasto planuje modernizację muszli koncertowej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Władze Łomży planują modernizacje muszli koncertowej. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Jakie zmiany są przewidywane? 

Zakres opracowania ma objąć między innymi likwidację istniejących nasadzeń kwiatowych „Zasmakuj w Łomży” i wykonanie w tym miejscu trawnika. W zamian ma zostać zaprojektowany napis przestrzenny z podświetleniem energooszczędnym o wysokości liter od 2 do 2,5 metra. – Napis to oczywiście hasło promocyjne naszego miasta „Zasmakuj w Łomży”, który ma być ulokowany na skarpie na stabilnej podstawie betonowej, aby był doskonale widoczny w szczególności dla podróżujących – mówi Łukasz Czech z urzędu miejskiego.

      2023-02-01 Łukasz Czech

To jednak nie wszystkie zmiany, które są planowane na muszli. Dokumentacja ma objąć również zaprojektowanie grafiki kapeluszy Hanki Bielickiej na podstopniach głównych schodów biegnących centralnie przez muszlę koncertową. Ponadto projektant będzie musiał zaprojektować górkę saneczkową znajdującą się po prawej stronie wzdłuż ulicy Kapucyńskiej przy studni MPWiK, ma ona zostać poprowadzona łukiem w kierunku ulicy Zjazd.

      2023-02-01 Łukasz Czech o zmianach

W ramach dokumentacji powinien zostać też zaprojektowany parking do obsługi rekreacji i dojazd do tymczasowej sceny oraz powierzchnia pod samą scenę.

Zadanie realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020. Na oferty od zainteresowanych projektantów miasto czeka do 9 lutego. Wybrany projektant będzie miał 4 miesiące od momentu podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji. Warto podkreślić, że jest to dopiero przetarg na opracowanie dokumentacji, więc do realizacji inwestycji jeszcze długa droga.

 

2023-02-01

Więcej informacji z tej kategorii