Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Miesiąc korzystania z ŁoKeRów. Mamy statystyki

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Za nami pierwszy miesiąc działalności nowego systemu Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej. Czy po przerwie mieszkańcy ponownie polubili się z rowerem miejskim? Sprawdźmy.

ŁoKeRy wróciły na ulice Łomży 7 lipca. Od tego dnia w systemie zarejestrowały się 694 osoby – mówi Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego:

      2022-08-08 Łukasz Czech o ŁoKeRach

Rowery najczęściej wypożyczane są ze stacji przy Orliku (ul. Katyńska) oraz Galerii Łomża.

System roweru publicznego w Łomży składa się z fabrycznie nowych 100 pojazdów tradycyjnych i 30 elektrycznych czwartej generacji. Warunkiem korzystania z ŁoKeR jest rejestracja w systemie, dokonanie opłaty inicjalnej oraz utrzymanie minimalnego stanu konta w momencie każdego wypożyczenia w wysokości co najmniej 10 zł. Rejestrację można zrealizować poprzez stronę internetową www.lomzarower.pl, aplikację mobilną lub kontakt telefoniczny z BOK ŁoKeR (22 123 06 06). Wypożyczenie roweru tradycyjnego na czas do 15 minut jest bezpłatne. Korzystanie z niego od 16 do 60 minut kosztuje 2 zł. Każda rozpoczęta kolejna godzina to koszt 4 zł. W przypadku rowerów elektrycznych za przejazd do 15 minut należy zapłacić 1 zł, od 16 do 60 minut 3 zł, zaś za każdą następną rozpoczętą godzinę kolejne 5 zł. Klient może wypożyczyć jednocześnie do dwóch jednośladów.

pg

Hits: 27

Autor P. G.

2022-08-08

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

"Gościem Dnia" Radia Nadzieja był Andrzej Duda, burmistrz Kolna. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą...