Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Mieszkańcy mogą starać się o dotację na wymianę pieców węglowych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Mieszkańcy Łomży mogą otrzymać dotację na wymianę pieców węglowych. To w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, do którego nabór wniosków ruszy 18 marca.

Program ma on na celu ograniczenie emisji pyłów i szkodliwych gazów z palenisk domowych.

– Program jest formą dofinansowania – dotacji środków pieniężnych na wymianę pieców opalanych węglem w zabudowie jednorodzinnej na piece gazowe, biopaliwo (pellet) albo podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Kierowany jest głównie do właścicieli domów, których dochody nie pozwalają na samodzielne wykonanie wymiany źródła ciepła. Proponowane kryteria kwalifikowania wniosków do dofinansowania oraz wysokość kwot dofinansowania uwzględniają możliwości finansowania inwestycji przez beneficjentów o niskich dochodach. Osoby o najniższych dochodach mogą otrzymać dotację w wysokości nawet 100% kosztów kwalifikowanych – mówi Łukasz Czech z urzędu miejskiego.

      2024-03-11 Łukasz Czech

Program będzie realizowany ze środków budżetu Miasta Łomża. Na rok 2024 przeznaczono na ten cel kwotę 200.000 zł. Przewiduje się, że dofinansowanych będzie objęte  około 20 nowych źródeł ciepła. Jest to jednak zależne od poziomu dochodów wnioskodawców zakwalifikowanych do Programu.

Wnioski o udzielenie dotacji należy składać w Urzędzie Miejskim w Łomży w Biurze Podawczym (przy wejściu), w terminie od 18 marca do końca kwietnia. Informacji w sprawie Programu udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pokój 103 (I piętro), tel. 86 2156792 oraz 86 2156793, m.muczynska@um.lomza.pl oraz k.odachowski@um.lomza.pl.

Autor B. Ś.

2024-03-11

Więcej informacji z tej kategorii