Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Mikołaj odwiedził pacjentów z oddziału dziecięcego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

6 grudnia to ten dzień, kiedy dzieci z utęsknieniem czekają na prezenty. Z tej okazji pacjentów z oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży odwiedził pomocnik Mikołaja, którym stał się wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś.

Dzieci czekają cały rok na wizytę Mikołaja i nie zapomniał również o tych, którzy spędzają ten dzień w szpitalu – mówi Dyrektor łomżyńskiego Szpitala, Jarosław Pokoleńczuk.

-To dobra informacja dla wszystkich dzieci, jeśli przydarzy się, że dziecko trafi do nas, do szpitala, to Święty Mikołaj ma swoich ludzi w zarządzie województwa. Dzisiaj wydelegował Marszałka Marka Olbrysia i rozdaje prezenty. Wszystkich dzieciom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i żeby takie sytuacje się nie przytrafiały. Na szczęście jest tylko kilkoro dzieci i może to przez magię tego dnia.

      2023-12-06 Jarosław Pokoleńczukk

-Co roku staramy się jako władze województwa podlaskiego odwiedzać szpitale, które podlegają samorządowi województwa i rozdać prezenty oraz uśmiech, tak żeby nasi najmłodsi pacjenci nie czuli się samotnie, żeby rodzice też mieli wsparcie, żeby opieka na oddziałach pediatrycznych, dziecięcych była prawidłowa. Zwracamy na to szczególną uwagę tutaj w Łomży, gdzie tego oddziału nie było przez kilka lat, chcemy, żeby to doceniać, chcemy włożyć środki finansowe, ale pieniądze to nie wszystko, sympatia i dobroć od władz i personelu medycznego musi być, bo młode pokolenie to przyszłość – dodaje wicemarszałek, Marek Olbryś.

      2023-12-06 Marek Olbryś

Podarunki, które trafiły do dzieci są dostosowane do ich wieku.

Autor W M

2023-12-06

Więcej informacji z tej kategorii