Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Mini Park oddany do użytku [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Drewniany labirynt i plac zabaw powstał na terenie zielonym u zbiegu Szosy zambrowskiej i al. Piłsudskiego. Inwestycja została wybrana do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Dzisiaj (22.04.) Mini Park został oddany do użytku. 

– Ta inwestycja jest niezwykle ważna, bo jest to inwestycja z Budżetu Obywatelskiego, czyli jak sama nazwa wskazuje to mieszkańcy naszej społeczności lokalnej zdecydowali o tym, że ta inwestycja jest realizowana. Inwestycja ważna dlatego, bo jest to inwestycja, która związana jest rekreacją, spędzaniem wolnego czasu. Niezwykle też istotna w tej części miasta – mówił Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży. 

      2021-04-23 Mariusz Chrzanowski o Mini Parku

Włodarz Łomży klucze do obiektu przekazał delegacji dzieci, które otworzyły bramkę do placu zabaw i bardzo szybko przetestowały wszystkie atrakcje. Rodzicom też inwestycja przypadła do gustu:

      2021-04-23 Rodzice i dzieci o Mini Parku

Budowa parku rozpoczęła się w marcu. W połowie kwietnia odbył się odbiór inwestycji. Zadanie polegało na wykonaniu labiryntu z palisady drewnianej, montażu wyposażenia placu zabaw wraz z ogrodzeniem i furtką oraz wykonaniu bezpiecznej piaskowej nawierzchni na terenie tego parku. W skład wyposażenia placu zabaw wchodzą równoważnia i karuzela z siedziskiem. Koszt prac to około 130 tysięcy złotych.

To jednak nie koniec prac na tym terenie. Miasto planuje wytyczenie ścieżek i montaż ławek. Otwarciu Mini Parku towarzyszyła też akcja sadzenia drzew. W ten sposób Łomża świętowała Międzynarodowy Dzień Ziemi.

pg/mb

 

Autor P. G.

2021-04-22

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 kwietnia

Słowo Życia: 1 kwietnia

SOBOTA PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 11, 45-57 Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to,...