Tegoroczny sezon grzewczy w Łomży dobiega końca. Urząd Regulacji Energetyki opublikował podsumowanie cen ciepła za 2024 rok. W Łomży były niższe o 23% od średniej w kraju.
Utrzymanie cen na tak niskim poziomie to duży sukces – mówi Radosław Żegalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży:
-Na tak zadowalający wynik miały wpływ przede wszystkim nasze działania, że dywersyfikowaliśmy paliwo, głównym paliwem teraz w Łomży jest zrębka drzewna. Nie płacimy dużych opłat za emisję dwutlenku węgla. Oszczędności sięgnęły blisko 77 mln złotych w przeciągu kilku lat.
Jak podsumowuje Radosław Żegalski tegoroczny sezon był bardzo dobry:
-Tegoroczna zima była łagodna. Sezon był dobry i stabilny, było mało awarii. Jedna z większym, która się pojawiła była na ulicy Żabiej.
Średnia cena ciepła sprzedawanego przez MPEC Łomża to 86,53 zł/GJ.









