Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Muzyczne spotkanie z okazji Święta Wojska Polskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Hali Kultury w Łomży odbyło muzyczne spotkanie z piosenką wojskową i nie tylko. Przewodnikami byli Edyta Krzemień, Damian Aleksander i zespół Tomasza Filipczaka.

Święto Wojska Polskiego w Łomży trwa w najlepsze. Dzisiaj (14.08.) w przededniu głównych obchodów w Hali Kultury odbył się koncert patriotyczny. Na scenie wystąpili Edyta Krzemień, Damian Aleksander i zespół Tomasza Filipczaka. Wśród wielu wykonanych piosenek można było usłyszeć m.in. “O mój rozmarynie”, “My, pierwsza brygada”, “Serce w plecaku”, “Przybyli ułani pod okienko” czy “Gdy piosenka szła do wojska”.

Jutrzejsze obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się o godz. 9:30 od złożenia kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33. Pułku Piechoty. Następnie o godz. 10 w łomżyńskiej Katedrze odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny. Około 11:30 delegacje zapalą zniczy na mogiłach żołnierskich, które znajdują się na starym cmentarzu. Ostatnim puntem tegorocznych obchodów będzie piknik militarny “Wojsko na swojsko”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15 w Parku Papieża Pielgrzyma, ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

pg

Hits: 54

Autor P. G.

2021-08-14

Więcej informacji z tej kategorii