Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Nowa sala koncertowa oficjalnie otwarta

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Sala koncertowo-widowiskowa z 400 miejscami siedzącymi i pełnym zapleczem w budynku Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oficjalnie otwarta. Z tej okazji odbył się specjalny koncert.

– Sala ma bardzo dobrą akustykę naturalną, ale jest też bardzo dobrze wyposażona. Znakomite nagłośnienie, bardzo dobre oświetlenie sceniczne. Poza tym, to ciekawostka, są tutaj kabiny do tłumaczenia symultanicznego, komplet słuchawek zintegrowanych właśnie z tymi kabinami, czyli można organizować międzynarodowe konferencje – mówi Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii Kameralnej.

Obiekt powstał na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku jako sala widowiskowo-konferencyjna przy budynku ówczesnego Urzędu Wojewódzkiego. Po jego przejęciu przez Miasto Łomża w 2007 roku na rzecz Filharmonii podejmowane były starania, aby gmach dostosować do współczesnych standardów. W połowie 2014 roku zakończyły się prace związane z pierwszym etapem rozbudowy i przebudowy części budynku, które objęły jego część administracyjną. Realizację kolejnego etapu rozpoczęto w 2016 roku.

Przebudowa i rozbudowa Filharmonii Kameralnej kosztowała niemal 22 mln zł i była w około 25 proc. współfinansowana ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Infrastruktura Kultury.

pg

Hits: 198

Autor P. G.

2021-06-20

Więcej informacji z tej kategorii