Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Nowa sekcja poszukiwawcza w Grupie Ratowniczej Nadzieja

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Grupa Ratownicza Nadzieja w Łomży utworzyła nową sekcję poszukiwawczą.

Powstała przy współpracy z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych działających przy Komendzie Głównej Policji w Warszawie. To sekcja psów poszukiwawczych.

Są odważne i szybkie, to ogromne wsparcie podczas naszych akcji – mówi nadkomisarz Konrad Gajda, kierownik sekcji poszukiwań psów specjalnych MTR z Komendy Głównej Policji.

-Jest to tylko zwierzę, więc nie opieramy się tylko wyłącznie na tym, co on wykazuje, gdyż też może mieć słabszy dzień, być może w danym momencie źle tropił lub za wcześnie zakończył  tropienie. Ufamy psu i zakładamy, że poprowadził nas dobrze, natomiast weryfikujemy to innymi metodami poszukiwawczym, nie zakładamy od razu, że jest to tylko jeden i właściwy kierunek, to jest jedno z narzędzi, które tworzą system, a system skutecznie szuka.

      2023-12-08 nadkomisarz Konrad Gajda

-Psy potrafią pracować na wielodniowych śladach, które skutecznie tropią i jest to potwierdzane w toku dalszych czynności, że faktycznie ta osoba przechodziła w danym miejscu wskazanym przez te psy – dodaje nadkomisarz.

      2023-12-08 nadkomisarz Konrad Gajda o pomocy psów

Do nowej sekcji dołączą kolejni wolontariusze-ratownicy-przewodnicy psów tropiących, którzy stale wraz ze swoimi czworonogami przechodzą szkolenia.

 

Autor W M

2023-12-08

Więcej informacji z tej kategorii