Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: „Park Zawodów” jako najciekawszy pomysł na biznes

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W I edycji konkursu „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży” zwyciężył projekt pn. “Park Zawodów”. Autorką jest Katarzyna Kaszuba, studentka Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Zwyciężczyni otrzymała voucher o wartości 5 tys. zł na realizację swojego pomysłu.

-Wydaje mi się, że jest on realny do wdrożenia w Łomży. Tego typu miejsc brakuje w całej Polsce, zaś sedno w biznesie jest takie, by młodzież i dorośli poznali potencjalne miejsca pracy od podszewki, czyli mogli spróbować konkretnego zawodu w takim wirtualnym pokoju – mówiła Katarzyna Kaszuba o swoim pomyśle.

II miejsce w konkursie zajął „Bajgiel po studencku” Mileny Narewskiej i Pauliny Taraszkowskiej z Akademii Nauk Stosowanych, a na III miejscu sklasyfikowano pomysł firmy elektrycznej autorstwa Jakuba Piaścika, ucznia Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5. Otrzymali oni vouchery o wartości odpowiednio 3000 i 2000 zł.

Została wyróżniona również praca „Zwierzogródek” Marii Olszewskiej i Wiktorii Lis z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, „Jungle – wspinaczka po marzenia” Pauliny Gralińskiej z II Liceum Ogólnokształcącego oraz „Psi apartament” Emila Kulki, również z II LO.

– Miał on na celu aktywizację i pobudzanie rozwoju łomżyńskiej przedsiębiorczości, kształtowanie umiejętności z zakresu zakładania własnej działalności gospodarczej oraz promocję postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży – informuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki dodając, że prace przygotowawcze do jego przeprowadzenia trwały już od września 2022 r., w ramach których na lekcjach przedsiębiorczości omawiane były zagadnienia przydatne do przygotowania konkursowych biznesplanów oraz odbyły się 2-dniowe warsztaty, gdzie podczas paneli mentorskich z udziałem lokalnych przedsiębiorców oraz paneli merytorycznych, młodzież poznawała biznes w praktyce oraz zasady samego konkursu.

Nabór biznesplanów był od 1 grudnia 2022 do 31 stycznia 2023 roku.

UM Łomża

 

Autor wordpress

2023-03-31

Więcej informacji z tej kategorii