Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Premiera spektaklu – “Kino Mirage”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W sobotę (02.03) Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza na premierę spektaklu ”Kino Mirage”.

To przedstawienie, które zabierze widza w podróż po nieistniejących już miejscach Łomży – powiedział podczas konferencji prasowej dotyczącej premiery dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży – Jarosław Antoniuk.

-Większość mieszkańców Łomży z pewnością kojarzy Kino Mirage, był to piękny budynek, który tętnił życiem i była to bardzo ważna instytucja kulturalna w Łomży. Druga istotna rzecz w tym spektaklu , to powrót do przeszłości. 

      2024-02-28 Jarosław Antoniuk

Inspiracją do stworzenia sztuki był film “Czerwony balonik” z roku 1956 roku – mówi reżyser Robert Jarosz.

-Film “Czerwony balonik” rozgrywa się w architekturze Paryża, to bardzo specyficznie uchwycona architektura, dużo starych fragmentów miasta, bez szyldu, jak to było w tamtych czasach. Miasto jest ważnym bohaterem tego filmu, kiedy pisałem ten scenariusz zależało mi, aby uwydatnić charakterystyczne miejsca w Łomży. 

      2024-02-28 Robert Jarosz

Jesteśmy pewni, że piękna scenografia zaskoczy każdego widza – mówił aktor Tomasz Rynkowski.

-Jestem pod wielkim wrażaniem, koledzy z pracowni teatralnej wykonali niesamowitą pracę, ponieważ scenografia jest mobilna i łatwa w kreowaniu świata, bo w spektaklu jest ich mnóstwo w 60 minut dzieje się tak wiele. 

      2024-02-28 Tomasz Rynkowski

Całość spektaklu uzupełnia muzyka napisana przez Marcina Nagnajewicza oraz zdjęcia wykonane przez Przemysława Karwowskiego, Roberta Jarosza oraz historyczne zdjęcia dokumentujące Łomżę. Premiera rozpocznie się o godzinie 17.00.

 

Autor W M

2024-02-29

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...