Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Premiera spektaklu ,,Noniek” w Teatrze Lalki i aktora

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W sobotę premiera nowego spektaklu pt. ,,Noniek” w TLiA w Łomży.

To opowieść Marty Guśniowskiej, skierowana do tych najmłodszych jak i starszych odbiorców. Ma charakter ciepłej, familijnej opowieści, która wpisuje się w problemy, które napotykamy w życiu codziennym.
Reżyser, Dariusz Wiktorowicz podczas konferencji dotyczącej premiery opowiedział o głównym bohaterze.

-Historia jest nam bardzo bliska, bo często zdarza się nam utracić humor z różnych powodów i nie zawsze go w ciągu dnia odnajdujemy. Główny bohater też obudził się rano i go zgubił, szuka go w swoim pokoju, pomagają mu w tym dobre duszki, ale Noniek nie ma ochoty, żeby go znaleźć.

      2023-09-21 Dariusz Wiktorowicz

Scenografka, Barbara Wójcik – Wiktorowicz dodała, że historia Nońka odpowiada na trudne pytania zadawane przez dzieci.

-Jako scenograf próbowałam sprostać temu zadaniu, ponieważ cała historia opiera się na pytaniach i one są umiejscowione w przestrzeni roślinnej. Ona sprawia, że jest nam miło i przyjemnie, ale przez te klimaty również przebija  szary klimat, trochę przerażający.

      2023-09-21 Barbara Wójcik - Wiktorowicz

-Każdemu z nas zdarza się mieć wątpliwości, rozterki oraz brak humoru. Wtedy, kiedy dzieje się coś nieoczekiwanego, jesteśmy nieszczęśliwi. Noniek wyrusza w podróż, szuka swojego dobrego humoru, ale tak naprawdę jest to pretekst, bo poznaje świat, przeżywa przygody z postaciami, które stają na jego drodze. W konsekwencji okazuje się, że nie można kupić humoru tak jak i innych wartości  – podsumowała aktorka, Beata Antoniuk.

      2023-09-21 Beata Antoniuk

Całość spektaklu uzupełnia muzyka napisana przez Mateusza Pospieszalskiego. Premiera rozpocznie się o godzinie 17.00

 

Autor W M

2023-09-21

Więcej informacji z tej kategorii