Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Przebudowa Starego Rynku. Będą utrudnienia w ruchu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Remont płyty Starego Rynku w Łomży trwa w najlepsze. Część prac musi być wykonana przy jednoczesnym zajęciu dróg wokół rynku, dlatego konieczne jest wprowadzenie ruchu wahadłowego, który będzie sterowany przy pomocy sygnalizacji świetlnej – mówi Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego:

– Tzw. „wahadło” na Starym Rynku od skrzyżowania z ul. Senatorską do skrzyżowania z ul. Woziwodzką (odcinek przed Ratuszem) wiąże się również z innymi zmianami w organizacji ruchu. Przede wszystkim na Starym Rynku wzdłuż kamieniczek będzie on jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od skrzyżowania z ul. Kaznodziejską do skrzyżowania z ul. Giełczyńską z nakazem jazdy w prawo. Nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu w ul. Senatorską z ul. Giełczyńskiej i Starego Rynku. Ulica Woziwodzka będzie jednokierunkowa na odcinku od Starego Rynku do Zatylnej z kierunkiem jazdy  od strony ul. Rządowej. Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Radzieckiej. Parking wzdłuż Hali Kultury zostanie zamknięty, a w to miejsce tymczasowo zostanie przeniesiony przystanek autobusowy.

      2022-08-09 Łukasz Czech o zmianach wokół Starego Rynku

Utrudnienia w ruchu wprowadzone zostaną 10 sierpnia i będą obowiązywać do końca miesiąca.

Zaawansowanie prac na Starym Rynku szacuje się na około 50 procent. Oprócz robót nawierzchniowych obecnie wykonywane są również prace związane z technologią fontanny i przy wyeksponowaniu reliktów. Większość prac powinna zakończyć się we wrześniu, a w październiku, najdalej listopadzie, mają odbyć się nasadzenia nowych piętnastu drzew.

pg

Hits: 43

Autor P. G.

2022-08-09

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

"Gościem Dnia" Radia Nadzieja był Andrzej Duda, burmistrz Kolna. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą...